İstanbul Üniversitesi’nden “Afetlerde Blokzincir” çalıştayı

2022 yılında Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren ve bünyesinde "Blockchain Teknolojileri Merkezi" kuran İstanbul Üniversitesi bu anlamda önemli bir adım daha attı ve "Afetlerde Blok Zinciri Kullanımı Çalıştayı" düzenleme kararı aldı. Çalıştay sayesinde proje üreticileri devlet kurumları ve özel sektörden destekçiler bulabilecekler.

Şubat ayında 11 ilimizi etkileyen ve on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan deprem faciası, bu tür felaketlerde teknoloji kullanımının önemini bir kez daha ortaya çıkarırken, İstanbul Üniversitesi ise Blockchain Teknolojileri Merkezi vasıtasıyla bu konuda projesi olanlar için bir çalıştay düzenliyor.

29 Nisan’da düzenlenecek olan ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen çalıştay, İstanbul Blockchain Teknolojileri ve İnovasyon Merkezi’nde yapılacak.

Etkinlikte “Proje Pazarı” formatı da uygulanacak ve katılımcılar projelerini aşağıdaki linklten sisteme ekleyebilecekler.

Projeleriyle çalıştaya katılanlar, devlet kurumlarının yanı sıra, özel sektörden de destek alma şansına sahip olacaklar.

Çalıştay linkleri:

Proje başvurusu için tıklayın

Çalıştay ve genel katılım için tıklayın

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl