İsviçre bankası SEBA’nın CEO’sundan Bitcoin yorumu: 75 bin olabilir

İsviçre merkezli Seba Bank'ın CEO'su Guido Buehler, Bitcoin fiyatının 2022 yılında 50 bin ilâ 75 bin dolar arasında olacağını tahmin ettiğini söyledi. Banka olarak geliştirdikleri modelin bu fiyat aralığını gösterdiğini belirten Buehler, "Fiyatı bu bölgede göreceğimizden neredeyse eminim, sadece zamanı tahmin etmek güç" dedi.

Bitcoin‘in gerçeğe uygun fiyatını bulma modelleriyle adından söz ettiren İsviçre merkezli SEBA Bank’tan yeni bir fiyat değerlendirmesi geldi. St. Mortiz’teki kripto-finans konferansında ABD medyasından CNBC’nin sorularını yanıtlayan banka CEO’su Guido Buehler, fiyatın 2022 itibariyle 75 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

“Geçen seneki ATH’leri görebiliriz”

Volatilitenin bu sene de yüksek olmasını beklediklerini belirten Buehler şu ifadeleri kullandı:

“Kurumsal şirketlerin de işin içine dahil olmasıyla biz fiyatın yukarı gideceğini düşünüyoruz. Bankamızın şu anki fiyatı ölçen modeli bize, içinde bulunduğumuz dönem için 50 bin ilâ 75 bin dolarlık fiyat aralığını veriyor. Ben, geçen sene test ettiğimiz ATH seviyelerini yeniden görebileceğimizi düşünüyorum ama ne zaman olur tahmin etmek çok zor.”

“Finans endüstrisi yeniden şekillenecek”

Bitcoin’den daha fazla ilgi çeken ve en büyük kripto paraya oranla daha fazla kazanç sağlayan birçok coin’in olduğunu belirten SEBA Bank CEO’su DeFi endüstrisinin de önemine değindi:

“Bitcoin’in dominansı bu sene %40’lara kadar düştüğünde, ön plâna çıkan birçok kripto para oldu. Özellikle getiri sağlayan protokoller ilgi topladı. Biz de SEBA olarak müşterilere ilgi çekici kazanç sağlayan fırsatlar sunuyoruz. Bakın biz tamamen regüle edilmiş bir bankayız. Teknolojiye baktığımızda, finans endüstrisinin yeniden şekilleneceğini görüyoruz. Bunu regülatörlerle de konuştuk. Bu teknolojinin ne olduğunu ve ne olmadığını onlara anlattık. Merkeziyetsiz finansı da anlattık. Evet, bu konularda hem AML ve KYC uyumluluğu konuşuluyor ama aslında çok daha fazlası…”

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 43 bin 750 dolardan işlem görürken, dominans ise %38 civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl