Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İsviçre’nin dev yatırım bankasından kripto para uyarısı: Uzak durun

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan UBS, müşterilerine kripto para yatırımlarından uzak durmalarını öneren bir rapor yayımladı. Geçtiğimiz dönemde varlıklı müşterilerine kripto para seçeneği sunmayı hedefleyen bankanın, kripto para piyasasını balona benzetmesi de dikkat çekti.

İsviçre merkezli çokuluslu finansal hizmetler ve yatırım bankacılığı şirketi UBS Group, müşterilerini kripto paralar konusunda uyardı. Finans devi şirket, konuyla ilgili hazırladığı raporda kripto para piyasalarının doğasının ve son dönemdeli regülasyon gelişmelerinin endişe yarattığını belirtti.

“Kripto paralardan uzak durun”

UBS’in küresel varlık yönetimi ekibi yazdığı raporda, özellikle Çin’in hamlelerinin kripto para şirketlerini ve fiyatları olumsuz etkilediğini belirtti:

“Regülatörler kripto paraları çökertebileceklerini ve bunu ileriki dönemde yapacaklarını gösterdiler. Müşterilerimize önerimiz kripto paralardan uzak durmaları ve portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında oluşturmalarıdır. Yatırımcı hissiyatının değişmesi ya da regülasyonların balon gibi olan kripto piyasalarını patlatma riski konusunda uzun süredir uyarılarda bulunuyoruz” ”

Özel müşterilere kriptoyu açmayı düşünürken büyük U dönüşü…

Dev yatırım bankası, Çin’in madencilere karşı başlattığı operasyondan önce, varlıklı müşterilerine kripto para seçeneği açmanın çalışmalarını yapıyordu. Bankanın şimdi ise, konu hakkında tamamaen olumsuz yorumlarda bulunması ise dikkat çekiyor.

ABD bankaları kriptoya girmeyi düşünüyor

İsviçre bankasının bu hamlesinin tame tersi gelişmeler ise ABD’de yaşanıyor. Başta CitiGroup, JPMorgan, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of America olmak üzere birçok dev yatırım bankasının yanında, yerel bankalar da ABD devletinden artık kripto para hizmeti sunmayı resmileştirmesini talep ediyor. Bankalar, kripto para piyasalarının artık görmezden gelinemeyeceğini belirtiyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl