Jack Dorsey’nin Bitcoin hakkında “705742” tweet’i soru işaretleri yarattı

Geçtiğimiz günlerde açık kaynaklı bir Bitcoin madencilik projesi başlatmak istediğini belirten Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey'nin dün attığı "705742" tweet'i, sosyal medyada tartışma konusu oldu. İlk andan itibaren bu tweet'in aslında çıkarılan blok numarası olduğu anlaşılsa da, Dorsey'nin neden böyle bir tweet attığı ise hala soru işareti...

Son dönemde Bitcoin’e verdiği desteği daha çok dile getiren ve çok daha kolay kullanılan bir mobil cüzdandan, hem bireyler hem de şirketlerin madencilik yapabileceği bir sisteme ve Lightning Network entegrasyonuna kadar birçok plânını kamuoyuna açıklayan Twitter CEO’su Jack Dorsey, dün de Bitcoin‘in 63 bin doların üzerine çıktığı dakikalarda sadece “705742” yazan bir tweet attı.

Blok numarası olduğu anlaşıldı ama…

Twitter’da 5.7 milyon takipçisi olan Dorsey’nin attığı bu tweet’in, çıkarılan bloğun numarası olduğu kısa sürede anlaşıldı ancak genç iş insanı neden böyle bir tweet attığı sorularını cevaplandırmadı. Bazı takipçiler, Bitcoin’in tarihindeki en yüksek seviyeye geleceği fiyatın bu blokta oluşacağını imâ etmek için böyle bir tweet’in atıldığını söyleseler de bu durum da gerçekleşmedi.

Dorsey, Bitcoin ve kripto para piyasalarının oldukça volatil olduğu yaz aylarında, en büyük kripto paranın merkezinde olduğu birçok projesini açıklamıştı. Kolay kullanılabilen bir mobil Bitcoin cüzdanından, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir projeye kadar önemli hedefler ortaya koyan Dorsey, Haziran ayında Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin konferansında da “Hayatımın sonuna kadar şirketlerim ve ben Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağız” demişti.

Twitter ayrıca Eylül ayında da kullanıcıların Bitcoin ile bahşiş gönderip alma özelliğini kullanabileceklerini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl