Japon borsalardan “yeşil liste” uygulaması: 18 kripto para yer alacak

Japonya'da kripto para borsaları, 18 kripto paradan oluşan bir "yeşil liste" ile listeleme sürecini basitleştirmeyi ve hızlandırmayı hedefliyor.

Japon kripto para borsaları, yeni kripto para listeleme sürecini basitleştirmek, ülkede işlem gören kripto para sayısını artırarak bu anlamda dünyanın geri kalanını yaklamak amacıyla harekete geçti.

31 kripto para borsasından oluşan Japon Sanal ve Kripto Varlık Borsaları Derneği (JVCEA), Mart ayının sonlarında 18 popüler kripto parayı içerecek bir “yeşil liste” yayımlamayı planlıyor. Üye şirketlerin daha önce, herhangi bir kripto parayı listelemeleri için derneğin inceleme yapması gerekiyordu fakat yeşil listede yer alan kripto paralar için artık böyle bir sürece ihtiyaç olmayacak.

Bugün ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 140’ın üzerinde kripto para listeliyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse Japon borsaların tamamında yaklaşık 40 kripto para yer alıyor.

Sektörün içinden bazı yöneticiler, kullanıcıların kısmen seçeneklerin sınırlı olmasından dolayı Binance gibi Japonya’da lisansı bulunmayan borsalara geçiş yaptığını söyledi.

Alınan ilk bilgilere göre söz konusu liste, Bitcoin, Ethereum, XRP ve Litecoin’i içerecek. Başka hangi kripto paraların yer alacağı ise şu an bilinmiyor. Bir kripto para, üç veya daha fazla borsada listeleniyor ve bunların birinde en az altı aydır işlem görüyorsa listede yer alabilecek.

Nikkei’ye konuşan JVCEA yetkilisi, şu anda Japon borsalarda en yaygın olarak listelenen kripto paranın GMO Coin olduğu bilgisini verdi. Bu kripto para, şu anda 20 borsada yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl