Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Japonya-Kuzey Kore gerilimi, Bitcoin’i nasıl etkiler?

Gece yarısına doğru gündeme bomba gibi bir haber düştü. Kuzey Kore’nin fırlattığı bir füzenin Japonya’nın üzerinden geçtiği bildiriliyordu. Japonya Başbakanı Şinzo Abe, yaptığı açlıklamada Japon halkını korumak için tüm gücünü kullanacağını belirtti. Ülkenin hükümet sözcüsü ise bunu benzeri görülmemiş bir tehdit olarak niteledi. Özetlemek gerekirse Uzak Doğu’da gerilim had safhada ve bu gerilim, ABD’yi de doğrudan alakadar ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin‘in 4000$’ı nasıl aştığı üzerine bir yazı yayınlamıştık. O yazıda Kuzey Kore‘nin artan nükleer tehdidinin Bitcoin’in değerini bu denli artırmasında...

Gece yarısına doğru gündeme bomba gibi bir haber düştü. Kuzey Kore’nin fırlattığı bir füzenin Japonya’nın üzerinden geçtiği bildiriliyordu.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, yaptığı açlıklamada Japon halkını korumak için tüm gücünü kullanacağını belirtti.

Ülkenin hükümet sözcüsü ise bunu benzeri görülmemiş bir tehdit olarak niteledi.

Özetlemek gerekirse Uzak Doğu’da gerilim had safhada ve bu gerilim, ABD’yi de doğrudan alakadar ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin‘in 4000$’ı nasıl aştığı üzerine bir yazı yayınlamıştık. O yazıda Kuzey Kore‘nin artan nükleer tehdidinin Bitcoin’in değerini bu denli artırmasında rolü olduğu belirtilmişti.

Bir savaş tehdidi oluştuğunda yatırımcılar, yatırımlarını güvenli limanlara yönlendirmek isterler. İki hafta önce benzer bir gerilim yaşandığında bu yatırımcılardan bir kısmı Bitcoin’i tercih etmiş ve Bitcoin fiyatı 4000$’ı rahat bir şekilde aşarak 4500$’a kadar yükseliş göstermişti.

5000$ sınırına dayanabilir

Şimdi, Uzak Doğu’daki gerilim öncekinden daha yüksek. Dolasıyla Bitcoin’de haftalar önce olduğu gibi bir yükseliş görmek sürpriz olmaz. Japonya’nın Bitcoin’in anavatanı olduğu düşünülünce çok da uzak olmayan bir zaman diliminde 5000$ sınırına bile dayanabilir. Dünyanın büyük Bitcoin işlem hacmine sahip ülkelerden biri olan Güney Kore’nin de bu gerilimin tam ortasında olduğunu unutmamak gerek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl