John McAfee’den HitBTC için boykot çağrısı

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, Twitter'dan dünyanın en büyük 10 kripto para borsasından biri olan HitBTC için boykot çağrısı yaptı.

Kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden biri olan ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, Twitter’dan takipçilerine, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük 10 kripto borsasından biri olan HitBTC‘yi boykot etmelerini söyledi.

McAfee tweet’inde şu ifadeleri kullandı:

“Kripto borsaları, aslen savaştığımız şey haline geldiler. Onların gücü muazzam. Örneğin HitBTC, aylık gelirlerinden daha fazla olduğundan asgari alım bedelini karşılayamayan milyonlarca fakir insan için ızdırabı artırdı. Onları boykot edin.”

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi, bankalar gibi geleneksel finans kurumları tarafından sağlananlara benzer finansal hizmetler sunuyor. Ana fark, kripto paraların bireylere merkezi kurumlara bağlı olmaksızın düşük ücretlerle para gönderme ve almalarına olanak tanıması.

Hal böyle olunca kripto paralar özellikle göçmen işçilerin hayatında önemli bir rol oynama potansiyeline sahip oluyor. Büyük şehirlerde ya da daha gelişmiş ülkelerde yer alan işçiler, hiçbir ücret ödemeden veya çok az ücret ödeyerek ailelerine para gönderebiliyorlar.

HitBTC üzerinde MAID için para çekme ücreti ele alınırsa McAfee’nin demek istediği daha net anlaşılabilir. Borsa üzerinde herhangi bir miktar için MAID çekmek istenildiğinde karşınıza 63 dolarlık bir komisyon ücreti çıkıyor. Bu miktar, pek çok insan için büyük meblağlar olabilir. Bu durum kuşkusuz ki kesinlikle absürd ve kripto para fikrine temelden aykırı.

→ BİTMEX’İN CEO’SU, BİTCOİN İÇİN ‘2018’DE 50 BİN DOLAR’ TAHMİNİNİN NEDENİNİ AÇIKLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl