Jordan Belfort: Bitcoin’e uzun vadeli bakarsanız kazanırsınız

Bir dönem yatırımcılarını dolandırması sebebiyle 22 ay hapis yatan ve hayatı ffilmlere konu olan ünlü "yatırım uzmanı" Jordan Belfort, Bitcoin'de en az 12 ilâ 24 aylık bir yatırım stratejisi izlenmesi durumunda para kazanılabileceğini söyledi.

belfortt

Şu sıralar Miami’deki lüks evinde 1 Bitcoin karşılığı hafta sonları Bitcoin ve kripto para toplantıları düzenleyen Jordan Belfort, katıldığı programda yine Bitcoin’i övdü.

“3-5 yıl alıp para kazanamazsanız şoke olurum”

Bitcoin’in altında yatan temel unsurların çok güçlü olduğunu belirten Belfort şu şekilde konuştu:

“Bitcoin’e uzun vadeli bakmanız lazım. En az 12 ilâ 24 ay yatırım yaparsanız para kazanmanız neredeyse kesindir. Ancak 3, 4 ya da 5 yıl yatırım yapıp, para kazanamazsanız bu beni şoke eder. Çünkü Bitcoin’in altında yatan temelleri çok güçlü, bu yüzde bu kadar zaman bekleyip de para kazanamamak çok zor. Arzı sınırlı ve enflasyon sürekli artıyor. Eğer uzun vadeli bir yatırım yapacaksam, bir numaralı varlık Bitcoin olur. İkincisi Ethereum, üçüncüsü de yine Bitcoin olur”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – KuCoin CEO’sundan “300 BTC kaldı” iddiasına yanıt

“Tek bir şey dışında hepsinin arkasındayım”

2017’de Bitcoin’e karşı olduğu ve daha sonra nasıl fikir değiştirdiği de sorulan Belfort, o dönem Bitcoin dışında söylediği her şeyin arkasında olduğunu belirtti:

“Ben o dönem yaptığım tüm yorumların arkasındayım. Sadece Bitcoin’in sıfıra gideceği konusunda yanıldım ve sonra zaten fikrimi değiştirdim. İnsanlar bana ‘Neden öyle düşünüyordun?’ diye soruyor. Hayatta yanıldığımız konular olur, neler çalışıp, nelerin çalışmadığını görür ve fikirlerimizi ona göre aynı tutar ya da değiştiririz. Bitcoin’in sonuna kadar arkasındayım”

Belfort ayrıca şu sıralar iki tip yatırım stratejisi uyguladığını, bunlardan birincisinin uzun vadeli yatırımlar olarak gördüğü protokoller, diğerinin ise piyasa değeri çok küçük olan ve bir süre içinde büyük kârlar getirebilecek projeler olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl