JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır

Geçtiğimiz yıllarda birçok kez Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan hatta bir çalışanının Bitcoin işlemi yaptığını görmesi halinde onu kovacağını da belirten JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, Bitcoin almak için borç alan birinin 'aptal' olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan’da CEO’luk görevindeki isim Jamie Dimon yine Bitcoin’i ve ona yatırım yapanları eleştirdi. Bu konuda tutarlı bir yaklaşım sergileyen ve 2017’den bu yana fikrini değiştirmeyen Dimon, Times of India’ya verdiği çevrim içi bir röportajda regülasyonlar ve Bitcoin hakkında konuştu.

“Regülasyonlar gelecek ama umrumda değil”

Bitcoin’in kendisi için çok önemli bir varlık olmadığını ve ona insanların önem atfettiğini belirten Dimon şunları söyledi:

“İnsanlar Bitcoin’e olması gerektiğinden çok daha fazla önem veriyorlar. Onun için çok fazla nefes tüketiyorlar. Regülasyon konusunda ise, hükumetler zaten her şeyi regüle etmek isterler. Bitcoin’in bir varlık mı, para birimi mi yoksa değişim aracı mı olduğunu bilmiyorum. Menkul kıymetler kanunlarına uyup uymadığını da bilmiyorum ama onu regüle edecekler. Getirilen kısıtlamalarla ortadan kaldırabilirler mi, hiçbir fikrim yok. Açıkçası umrumda da değil. Bitcoin almıyorum.”

“Onun için borç alan aptaldır. Balon patlayacak”

Geçmişte olduğu gibi Bitcoin’in bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını söyleyen Dimon, ayrıca en büyük kripto parayı Hollanda’daki ‘lale balonu’na benzetti:

“Bitcoin, ‘Lale Balonu’ ve ‘Beanie Babies’ gibi birçok kişinin cebini boşaltacak ve sonunda patlayacak bir çılgınlık. Bitcoin almak için borç alan aptaldır. Dünyadaki tüm piyasalarda spekülasyonlar olur. Komünist ülkelerde bile olur. Bu spekülasyonlar yaşandığında insanlar neden şaşırıyor anlamıyor. Hele ki, likidite olduğunda… Bu, Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içinde 10 kat büyümeyeceği anlamına gelmez. Ancak ben bunu umursamıyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Yasin Yanıtla

    Valla bakıyorum da fosiller hep karşı buna. İnsanlar BTC ye önem veriyor diyor. Eee kardeşim altına gümüşe elmasa önem veren hayaletler mi. İnsanin değer verdiği herşey bir alışveriş aracı olabilir. Bu değişim araçları paradan önce yiyecek alet edavat vs idi. Uzun yıllar madeni para oldu sonra kağıt para gelecekte niye BTC olmasın. Şimdiden BTC savunucuları kendi aralarında BTC ile alışveriş yapıyor.