Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

JP Morgan’dan Ethereum ve staking yorumu: Hızla büyüyen fırsat

ethereum

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan, yayımladığı yeni raporda, staking’in kripto para ekosistemini bir varlık sınıfı olarak daha çekici hale getirdiğini savundu. Banka, bu cazibenin daha da artacağını öngörüyor.

JP Morgan’a göre, kazanç fırsatları, 2021’in sonlarında beklenen Ethereum birleşmesiyle anlamlı ölçüde artacak ve proof-of-stake (PoS) ekosistemi büyüyecek. PoS ekosisteminin şu anda hızlı bir şekilde büyüme kaydettiğinin vurgulandığı raporda, Ethereum birleşmesi gerçekleştikten sonra staking’in 20 milyar dolarlık bir boyuta ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu rakam, şu anda 9 milyar dolar düzeyinde. JP Morgan’a göre, 2025 yılına kadar bu alanda 40 milyar dolarlık bir endüstri oluşabilir. Ayrıca ABD merkezli önde gelen kripto para borsalarından Coinbase’in de 2025 yılının sonuna kadar 500 milyon dolarlık bir staking geliri elde etmesinin muhtemel olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Değeri sıfırlanan TITAN token’ı aldı, 600 ETH kazandı

JP Morgan, daha önce kripto para karşıtı bir yaklaşıma sahipti. Bankanın CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılında Bitcoin’i dolandırıcılıkla eş değer tutan açıklamalar yaptı. Bankacılık devinin hem Bitcoin tarafında hem de bir bütün olarak kripto para sektörüne dönük tutumu, geçen yıldan bu yana 180 derece değişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl