Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

JPMorgan: Square’in Bitcoin alımı Bitcoin için büyük bir güvenoyu

Bir dönem çalışanlarının Bitcoin almasını yasaklayan ancak son zamanlarda bu politikasında 180 derecelik dönüş gösteren ABD'nin dev bankası JP Morgan'dan yeni bir Bitcoin raporu geldi.

JPMorgan analistleri, salı günü yayımladıkları raporda, Square’in yaptığı 50 milyon dolarlık Bitcoin yatırımının, en büyük kripto para için önemli bir güvenoyu sağladığını ve BTC’nin bir varlık olarak kabul edilmesi için çok büyük bir adım olduğunu belirttiler.

“Square daha fazla alacak”

Analistler MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık alımının yanında Square’in 50 milyon dolarının küçük kaldığını ancak firmanın tekrardan alım yapacağını, hatta diğer ödeme şirketlerinin de Square’i takip ederek alım yapacağını ve bu büyüyen segmentin dışında kalmak istemeyeceklerini düşündüklerini yazdılar.

Millennial’lar olarak da bilinen 1980-2000 yılları arasında doğan ve büyüyen Y kuşağının, Bitcoin almak için Square’in Casp App uygulamasını kullandığını belirten araştırmacılar MicroStrategy’nin alımlarının yanında 2020’nin 3. çeyreğindeki Bitcoin talebinin, 2. çeyreğe oranla çok daha fazla olduğunu belirtiyor.

JP Morgan’ın strateji uzmanları aynı zamanda, kurumsal müşterilerin CME gibi regüle borsalarda işlem yapmayı tercih etmelerinden dolayı, BTC ile opsiyon sözleşmelerinin arttığını belirtseler de bunun perakende opsiyonlarındaki artışı da tetiklediğini söylediler.

Square’in BTC alımının uzun vadede çok önemli bir güvenoyu olduğunu düşünen JP Morgan uzmanları, Eylül ayındaki satışların, Temmuz sonu/Ağustos başındaki aşırı alım şartlarını kısmen hafiflettiğini, vadelilerdeki uzun (long) pozisyonların sarkmasının ise kısa vadede BTC fiyatı için bir pruva rüzgarı etkisi yaratacağını belirttiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl