JPMorgan’ın müşteri anketinden Bitcoin için 60 bin dolar sonucu

jp-morgan

ABD’nin önde gelen bankacılık kuruluşlarından JPMorgan, müşterileri ile Bitcoin fiyatı için 2022 beklentilerinin ne olduğu konusunda bir anket yaptı. Anket, 13 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi.

47 müşteriyle yapılan ankette katılımcıların yüzde 41’i Bitcoin’in yılı 60 bin dolar civarında bitirmesini beklediklerini söylediler. Yüzde 23’ü fiyatın 20 bin dolar olmasını beklerken yüzde 20’nin beklentisi ise 40 bin dolar. Ek olarak katılımcıların yüzde 9’u Bitcoin’in 80 bin dolara ulaşacağını, yüzde 5’i ise 100 bin dolar ve üzerine çıkacağını, yüzde 2’si de 10 bin doların altına düşeceğini öngörüyor.

Araştırma sonuçlarının yer aldığı müşteri notunun yazarı, JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou ise Bitcoin’in son dönemdeki fiyat hareketiyle ilgili olarak şöyle dedi:

“Bitcoin’in düşüş eğiliminde olmasına şaşırmadım. Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı pozisyon göstergemiz, Bitcoin’in aşırı satılmış durumda olduğuna işaret ediyor.”

Panigirtzoglou, piyasa değeriyle en büyük kripto paranın gerçeğe yakın değerinin 35 bin ila 73 bin dolar arasında olduğunu da sözlerine ekledi.

2022’de Bitcoin fiyatının ne olacağı konusunda pek çok tahmin yapıldı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yılın sonuna kadar Bitcoin’in 100 bin dolar olacağını tahmin ederken Bloomberg stratejisti Mike McGlone da 100 bin dolarlık tahminini korumaya devam etti.

Bitcoin, TSİ 16.40 itibari ile 42 bin 900 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl