Justin Sun şimdi de dünyanın ilk ulusal token’ını çıkarıyor: DMC Coin geliyor

Huobi'nin danışma kuruluna girmesinin ardından üst üste adımlarla borsayı birçok alanda ilerletmek isteyen Justin Sun; Tron Network, Huobi ve Dominik Cumhuriyeti arasında bir ortaklık kurulmasını sağladı ve DMC Coin'in çıkarılması adına ilk adımı attı.

Kripto para borsası Huobi Tron Network ve DMC Labs ile kurduğu ortaklık ile dünyanın ilk ulusal token’ı olan DMC’yi (Dominica Coin) çıkarma çalışmalarına başladığını duyurdu. Yapılan açıklamada Dominik Cumhuriyetler Birliği’nden bu konuda izin alındığı da belirtildi. DMC ile birlikte aynı zamanda, Dominica DID yani dijital kimlik de çıkarılacak.

Önce Tron ağında başlatılacak

DMC ilk olarak TRON ağında çıkarılcak. Token daha sonra Ethereum, BSC ve diğer zincirlerle de köprüler vasıasıyla birleştirilecek. Bu köprü sağlama işlemleri de BitTorrent Chain protokolü ile yapılacak.

“Metaverse için önemli bir sertifika olacak”

Tron ağının Dominik Cumhuriyetler Birliği’nin ulusal blok zinciri saltyapı sağlayıcısı olduğu belirtilen açıklamada ayrıca “Tron Network, Dominik Topluluğu’nun resmi ulusal blok zinciri altyapı sağlayıcısıdır. DMC ve DID için olan vizyonumuz, kullanıcıların gelecekteki metaverse dünyasına erişmeleri için önemli bir sertifika görevi görmeleridir. Bu proje, bir devlet tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş ilk dijital token ihracıdır ve sanal varlık endüstrisini yeni bir alanataşıyacaktır”

Huobi Prime aracılığıyla çıkarılacak

DMC, Huobi borsasının Prime kolu vasıtasıyla ihraç edilecek ve kullanıcılara airdrop vasıtasıyla da dağıtılabilecek. Dominik dijital kimliği de kayıtlı olan kullanıcılara açılacak. DID onaylı bir hesap, başka ülke vatandaşları olan diğer onaylı hesaplarla aynı haklara sahip olacak.

DID’ler Tron ağı vasıtasıyla Soul-Bound token’ları (SBT) yaratmak için de kullanılabilecek. SBT token sahipleri ayrıca, gerçek dünya haritasıyla hazırlanmış olan Dominik Metaverse’ünde Dominik dijital kimliğine de sahip olabilecekler.

TRON kurucusu ve Huobi danışma kurulu üyesi olan Justin Sun, Karayip Adaları’nın bir başka ülkesi olan Grenada’nın da Dünya Ticaret Örgütü elçisi de olmuştu.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl