Justin Sun’dan Ukrayna hükumetine airdrop tepkisi: Bu haksızlık

TRON kurucusu Justin Sun, geçtiğimiz gün kendilerine yardım edenlere airdrop yapacağını açıklayan Ukrayna hükumetine, TRON kullanıcılarını dışladığı gerekçesiyle tepki gösterdi. "TRON topluluğu da 1.2 milyon dolarlık USDT gönderdi ama siz onları dışlıyorsunuz" diyen Sun'a Twitter'dan ise tepki yağdı.

Rusya’nın Ukrayna işgali kripto paraların halklar için olan önemini bir kez daha kanıtlarken, Salı günü Ukrayna hükumeti, kendilerine kripto para yardımında bulunanlara jest yaparak, ekran görüntülerinin 3 Mart’ta alınacağını ve tespit edilen kişilere airdrop yapılacağını açıklamıştı. Hükumet ne şekilde ve meblağda airdrop yapılacağı konusunda ise bilgi vermemişti.

Justin Sun: Bu haksızlık

Yaptığı açıklamalarla çoğu zaman gündem yaratan, bazen güldüren bazen ise tepki çeken TRON kurucusu Justin Sun da, bu airdrop’a kayıtsız kalmadı ve Ukrayna hükumetine tepki gösterdi. Twitter’dan Ukrayna hükumetinin resmi hesabına cevap yazan Sun şu ifadeleri kullandı:

“Mykhailo Fedorov’un insani yardım çağrısına cevap veriyorum. TRON topluluğu da TRC20 vasıtasıyla 1.2 milyon dolardan fazla USDT yolladı ancak şimdi airdrop’tan tamamen dışlanıyorlar. Bu haksızlık ve bu durumun düzeltilmesi gerekir. Burada sorun bir karşılık beklemek değil ancak bağış yapanlara bir airdrop yapılacaksa bizi dışlamak adaletsizlik olur”

Justin Sun’ın bu tweet’lerine ise kullanıcılar ve takipçiler tepki gösterdi. Ukraynalılar gerçek bir savaşta, gerçek bomba ve kurşunlarla mücadele ettiğini belirten Twitter kullanıcıları Sun’ın yazdıklarını silmesini istediler ancak TRON kurucusu böyle bir adım atmadı.

Gavin Wood da tepki görmüştü

Hatırlanacağı üzere Ukrayna hükumetinin kripto para cüzdanları açmasıyla birlikte, ülkeye milyonlarca dolarlık kripto para bağışı yapılmıştı. Polkadot kurucusu olan Gavin Wood da, DOT cüzdanı açılması durumunda 5 milyon dolar değerde DOT göndereceğini açıklamıştı. Kripto para topluluğu ise Wood’a, kendi projesinin reklamını yaptığı gerekçesiyle tepki göstermişti. Wood, Polkadot cüzdanının açılmasıyla söz verdiği şekilde bağışını yapmış, Ukrayna hükumeti de ona teşekkür etmişti.

Vechain CEO’su da 8 milyon dolar sözü verdi

Gavin Wood’a gelen tepkilere rağmen birçok CEO ve yönetici, ellerinde bulundurdukları kripto paralar ya da yönettikleri projelerin token’larıyla bağış yapmak istiyor. 28 Şubat’ta da tedarik zinciri projesi Vechain’in CEO’su Sunny Lu, bir VET cüzdanı oluşturulması durumunda 8 milyon dolarlık VET bağışının sözünü vermişti.

Öte yandan herhangi bir sebep belirtmedi ama Twitter ve Block şirketi kurucusu Jack Dorsey de, Justin Sun’ı Twitter’da takip etmeyi bıraktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl