Futbolda coin furyası: Juventus da coin çıkarıyor

İtalyan futbol devi Juventus, bugün yaptığı açıklamayla taraftarlarının kullanımına sunmak üzere kendi kripto parasını çıkaracağını bildirdi.

İtalyan futbol kulübü Juventus, bugün yaptığı açıklamayla kendi kripto parasını yaratacağını bildirdi. Juventus’un bu açıklaması, Fransız futbol devi PSG‘nin taraftarlarının kullanımına sunmak için bir kripto para çıkaracağını duyurmasından iki hafta sonra geldi.

Blockchain tabanlı Socios.com platformu ile varılan ortaklığın ürünü, 2019’un ilk çeyreğinde kullanımda olacak.

Bu ayın başlarında Socios’la Fan Token planlarını açıklayan Fransa’nın PSG’si gibi Juventus da alınıp satılabilir bu varlığı, taraftar oylamalarında kullanmayı hedefliyor.

UEFA sıralamalarına göre İtalya’nın en iyi, dünyanın en iyi 5. kulübü olan Juventus’un taraftar kitlesinin 60 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Juventus’un küresel ortaklıklar ve kurumsal gelirler başkanı Giorgio Ricci, ortaklıkla ilgili olarak “Kulüpte inovasyon ve yeni teknolojilere karşı daima çok dikkatli ve pro-aktiftik. Birlikte […] dünya çapındaki taraftar kitlemize, favori kulüpleriyle en üst düzeyde etkileşim kurmak için yeni fırsatlar sunabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

2018 yılında futbol ve kripto para birlikte sıkça anılır oldu. Yakın zamanda önde gelen birkaç İngiliz futbol kulübü, hem kripto para hem de Blockchain teknolojisinin gelecek stratejisinde reklam ve entegresyonu için anlaşmalar imzaladı.

Socios’un CEO’su Alexandre Dreyfus, şirketin ortaklıklarının önümüzdeki birkaç yıl boyunca spor ekonomisine 300 milyon dolar enjekte edeceğini öngördüklerini söyledi.

→ AVUKAT GÖKHAN AHİ: TÜRKİYE’DE KRİPTO PARALAR GRİ BİR ALANDA

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl