Kanada regülatöründen KuCoin’in de dahil olduğu şirketler için uyarı

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), içinde KuCoin'in de olduğu bazı borsa ve şirketler konusunda yatırımcılarına uyarı geçti ve bu şirketlerin Kanada'da kayıtlı olmadıkları bilgisini verdi. OSC, bu ayın başında da Kucoin'i kayıtsız bir şirket olarak nitelendiren benzer bir uyarı daha yapmıştı.

Kanada’daki menkul kıymet regülasyonlarından sorumlu olan Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), içinde kripto para şirketlerinin de olduğu 13 firma konusunda bir uyarı yazısı yayımladı. Bu firmaların içinde KuCoin’in alt şirketlerinin bulunduğu da görülüyor. OSC, Kucoin’in Ontario bölgesine hizmet vermesini de mahkeme kararıyla yasaklamıştı. Kucoin, 1.6 milyon dolarlık da ceza almıştı.

Ontario’da, kripto para borsalarının listeledikleri varlıkların menkul kıymet olup olmadıklarına bakılmaksızın, sadece saklama hizmeti verilse dâhi bu tür şirketlerin menkul kıymet borsası olarak görülmesi kararı alınmıştı. İşte 2021’de alınan bu mahkeme kararının ardından da OSC, birçok kayıtsız platform ve şirkete karşı adım atmaya başlamıştı.

Kucoin iflas iddialarını reddetmişti

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında başlayan kripto para düşüşlerinden Kucoin borsasının da olumsuz şekilde etkilendiği belirtilmiş ve borsa için iflas söylentileri ortaya çıkmıştı. Ancak CEO Johnny Lyu, tüm iddiaları redderek henüz Mayıs ayında 150 milyon dolar yatırım aldıklarını ve 10 milyar dolar da değerlemeye ulaştıklarını belirtmişti. Lyu ayrıca işe alım yapan nadir borsalardan bir tanesi olduklarını da söylemişti.

Kucoin kendileri hakkında daha fazla “FUD yayan” ve kanıtsız iddialar öreten kişileri de mahkemeye vereceğini belirten açıklamalar yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl