Kanada’dan sonra Brezilya’dan da Bitcoin ETF onayı

Kanada’da faaliyete geçen Bitcoin ETF’lerinden sonra Latin Amerika ülkesi Brezilya’da da bir Bitcoin ETF’i ilk kez onay aldı.

QR Asset Management adlı varlık yönetimi şirketi tarafından oluşturulan ETF’in yakın zamanda ülkenin en eski ikinci borsası B3’te listelenmesi bekleniyor. Listelenme tarihi açıklanmazken Reuters, ETF’in borsada Haziran ayına kadar listelenmiş olacağını bildirdi.

Varlık yönetimi şirketinin ana şirketi olan QR Capital tarafından yapılan açıklamada, QBTC11 kısa adını kullanan ETF’in Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu CVM’nin onayını aldığı kaydedildi.

Geçtiğimiz haftalarda Kanada’da da üç Bitcoin ETF’i onaylandı. Bunlar; Purpose Bitcoin ETF, Evolve Bitcoin ETF ve CI Galaxy Bitcoin ETF’iydi. Purpose Bitcoin ETF’inin yönetimi altındaki varlıklar, dün itibari ile 14 bin 86 BTC’ye ulaştı.

Bu arada önümüzdeki dönemde ABD’de de bir Bitcoin ETF’ine onay verilip verilmeyeceği merakla bekleniyor. 2021’de böyle bir gelişme yüksek olasılıklı görülürken SEC’nin kararını bekleyen VanEck Bitcoin ETF’i için geri sayım başladı. SEC yapılan teklif için ön kararını 45 gün içinde verecek. SEC’nin masasında onay veya ret kararı için bekleyen farklı Bitcoin ETF başvuruları da var.

BtcTurk Youtube Kanalı’nda yayınlanan Uzmancoin ile Bitcoin ve Kriptopara Haberleri’nde bunun gibi önemli haberleri izleyebilirsiniz:

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl