Kanadalı şirket, metaverse platformu Decentraland’den sanal arsa aldı

Kripto para odaklı halka açık şirket Tokens.com, alt kuruluşu Metaverse Group’un Decentraland’de üç yeni stratejik parsel satın aldığını açıkladı. Arazi, JMD Capital tarafından satıldı.

Açıklamada, “The Gen State” olarak adlandırılan arazinin Decentraland’in transit merkezlerinden birinin karşısında ve oyuncuların sanal dünyada daha hızlı gezinmek için kullandığı, Decentraland’deki en büyük parselde yer alan Çin kültür şehri Dragon City’nin yanında, son derece stratejik bir konumda bulunduğu belirtildi.

Alınan arazinin fiziksel anlamda yaklaşık 25 bin metrekareye eş değer olduğu ifade edildi. Metaverse Group, araziyi geliştirmeyi ve kiralamayı planlıyor. Sanal arazinin ne kadara alındığına dair bir bilgi ise verilmedi. Bununla birlikte bedelin en az 200 bin dolar olduğu tahmin ediliyor.

Metaverse gayrimenkul satışları 500 milyon doları aştı

Bu arada Decentraland ve benzeri platformlarda gayrimenkul satışlarının şimdiye kadar 500 milyon doları geçtiği belirtiliyor. Yatırımcılar ve uzmanlara göre bu rakam 2022’de iki katına çıkabilir. Ocak 2022 itibari ile satışların 85 milyon dolar olduğu kaydedilirken satışların çoğunun Decentraland, Sandbox, Cryptovoxels ve Somnium Space olmak üzere dört büyük platformda gerçekleştiği söyleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl