Kârdaki Bitcoin adreslerinin sayısı 1 ayın zirvesinde

En büyük kripto para Bitcoin'in son 1 haftada başlattığı yükseliş rallisi devam ederken fiyattaki artış, kârdaki Bitcoin adreslerinin sayısının 1 aylık süre içinde en yüksek seviyesine gelmesini sağladı.

Zincir üstü veri platformu Glassnode’dan alınan rakamlara göre; kârdaki BTC adreslerinin toplam sayısı (7 günlük hareketli ortalama) 8 Ekim tarihinde 34 milyon 76 bin 915’e çıktı. Diğer yandan kârdaki cüzdan oranı da %94.3’e çıktı.

Glassnode’dan yapılan değerlendirmede şu ifadeler kullanıldı:

“Kârdaki cüzdan oranı %94.3’e ulaşırkeni zincir üstü cüzdanların %16.2’lik kısmı da, Eylül ayındaki düşüşlerin ardından kâra geçmeyi başardılar. Bu tür ağ cüzdanlarının kârda olduğu dönem ise Mayıs ayındaki büyük satış hareketinden hemen önceydi. Şu anda bir ayın zirve rakamına ulaşan kârdaki cüzdan sayısı (34 milyon 76 bin 915) 8 Eylül’de ise 34 milyon 61 bindi.”

Öte yandan Bitcoin‘in büyük transferleri de dahil olmak üzere, zincir üstü etkinliği de son birkaç gün içinde ciddi bir artış gösterdi. 7 Ekim’de toplam tuttuğu değer bilinmeyen büyük bir kripto cüzdanı, Coinbase’e 81 milyon dolarlık değeri geçen 1500 BTC taşıdı.

Bitcoin’in tarihteki hareketlerini takip eden analistler ve uzmanlar, bir süredir Eylül ayının genelde olumsuz, Ekim ayının ise tam tersi pozitif geçtiğini belirtiyorlardı. Bu argüman, 1 Ekim tarihinde kısa süre içinde 4 bin dolarlık bir yükseliş kaydeden Bitcoin hareketiyle bir kez daha doğruluk kazanmış oldu. Geçen hafta bugün, BTC fiyatı dakikalar içinde 43 bin dolardan 47 bin dolara yükselmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl