Lou Kerner: Bitcoin, altından daha iyi bir yatırım

CryptoOracle'ın kurucu ortağı Lou Kerner, CNBC'de katıldığı bir programda Bitcoin'in altından daha işlevsel olduğunu ve altının getirisini şimdiden 2'ye katladığını söyledi.

Bitcoin, dün 6,500 doların üzerine çıkmasının ardından bugün bu seviyenin biraz altında seyrediyor. Bitfinex’ten elde edilen verilere göre bir numaralı kripto para şu sıralarda 6,400 dolardan el değiştiriyor.

CryptoOracle’den Lou Kerner, 2 bin yıl boyunca genel kanı olan altının küresel bir değer olduğunun altını çizdi. Ancak Bitcoin’in bu tabuları yıktığını ve altının uzun süredeki getirisini şimdiden 2’ye katladığını ifade etti.

Kerner CNBC’de yaptığı açıklamada, “Artık işlevsel olarak daha iyi olduğunu düşündüğümüz bir ürüne sahibiz. Bitcoin’e geçmek için altınlarını yatırım olarak kullananlar var ve bu yatırımın getirisi için zaman gerekebileceğinin farkındalar.” ifadelerini kullandı.

Maden sektörünün önde gelen yatırımcıları, altının düşüşte olduğunu ve şu an 1,200 doların altından işlem gördüğünü belirtti. Geçtiğimiz hafta milyarlarca dolar kriptoya döküldüğünde, piyasanın toplam değerini 214 milyar dolara çıkardığı gözlendi. Ancak şu ana kadar altınını Bitcoin’e yatıran yatırımcı sayısının henüz net bir rakamı ortaya çıkmadı.

Kerner, Bitcoin’in ortaya çıkışını Michael Milken döneminin çürük tahvillerine benzeterek, çürük tahvillerin de yıllar öncesinde bir aldatmaca olarak görüldüğünü ancak bugün en popüler yatırım araçlarından biri olarak sunulduğunu söyledi.

Kerner Bitcoin’in gelişimi hakkında da, “Bitcoin’in aynı yörüngede gittiğini düşünüyoruz. İlk günlerinde yeni bir oluşum olarak son derece değişken olması normal. Kimse nasıl fiyatlandırıldığını bilmiyor.” ifadelerini kullandı.

→ MONERO HASH ORANINDA BÜYÜK BİR DÜŞÜŞ YAŞIYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl