Robert Kiyosaki: Her şey çökerken bu varlık sizi kurtaracak

Amerikan merkez bankası Fed’e duyduğu güvensizliği sık sık dile getiren ünlü yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD doları konusunda uyarılarda bulundu. ABD ulusal borcunun çok yüksek olduğunu belirten Kiyosaki, üç varlığı öne çıkardı: Altın, gümüş ve Bitcoin.

Kiyosaki, “Yıllardır altın ve gümüşün tanrı parası olduğunu söylerim. Bitcoin de halkın parasıdır. Eğer hisse senedi ve tahvil piyasası çökerse altın ve gümüş patlama yaşar. Dünya ekonomisi çökerse Bitcoin 1 milyon, altın 75 bin dolar ve gümüş 60 bin dolara gider. Sahte ABD dolarıyla tasarruf yapanlar iflas ederler. Borç çok yüksek. Anne, baba ve çocuklarımızın başı dertte. Umarım yanılırım. Lütfen dikkatli olun.” ifadelerini kullandı.

Ünlü yatırımcı, yakın zamanda verdiği röportajda ise Bitcoin’in neden en sevdiği yatırım seçenekleri arasında yer aldığını şöyle detaylandırdı:

“Bitcoin’i seviyorum çünkü ortak bir düşmanımız var: Federal hükümet, Hazine, Fed ve Wall Street. Ben onlara güvenmiyorum. Onlara güveniyorsanız dolar biriktirin ve kendinize güzel bir tahvil alın. Ben bu adamlara güvenmiyorum.”

Robert Kiyosaki, Amerikalı bir iş adamı, yatırımcı ve yazar. En çok bilinen eseri, kişisel finans ve yatırım konularında rehberlik sağlayan “Rich Dad Poor Dad” (Zengin Baba Yoksul Baba) adlı kitabı. Kitap, 1997 yılında yayımlandı ve o zamandan beri milyonlarca kopya satarak birçok dile çevrildi.

Fotoğraf: Gage Skidmore

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl