Malta’dan sonra Kolombiya da Blockchain merkezi olma yolunda ilerliyor

Kripto para şirketlerine destek veren ve 'Blockchain adası' olarak anılan Malta'nın ardından bir ülke daha kapılarını kripto para ve Blockchain teknolojisine açtı. Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, yaptığı açıklama ile kripto para şirketlerini ülkesine çağırdı.

Dünyanın en büyük kripto para şirketlerinin dikkatini çeken Malta, bu konuda en önemli desteği veren ülke konumunda. Dünyadaki en büyük kripto para borsalarından olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, ülke çapında faaliyetlerini sürdüreceklerini açıklayınca, Malta bir anda ‘Blockchain adası’ haline geldi.

Bu gelişmelerin ardından kripto para piyasasına destek dalgası devam ediyor. Bu zincire katılan son ülke Kolombiya oldu.

Geçtiğimiz günlerde Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, katıldığı Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kongresi’nde kripto paralara destek vereceklerini açıkladı ve tüm kripto para şirketlerini ülkesine davet etti. Ayrıca Kolombiya Devlet Başkanı, 5 yıl boyunca bu şirketlerden gelir vergisi almayacağını da belirtti.

Duque, şirketlerin kripto para piyasasında, ‘harika bir oyuncu’ olabilmeleri için faaliyetlerini ülkelerinde yürütmelerini istediğini ifade etti.  Başkan ayrıca, bu şirketlerin gelir vergisinden muaf olmasının tek koşulu olarak ülkeyi canlandıracak diğer işlere de el atmalarını öne sürdü.

Başkan, Blockchain teknolojisinin ülkedeki yolsuzluğun çözülmesine yardımcı olabileceğine inanıyor. Bu aynı zamanda hukuk, ilaç ve güvenlik gibi sektörleri de geliştirebilir.

Yakın zamanda, ülkenin özel ve kamu şirketleri, kripto para ile Blockchain teknolojisini desteklemek amacıyla bir birlik kurmak ve hükümetin yönetmelikle ilgili kararlar almasına yardımcı olmak için bir araya geldi.

Toplantıda Senatör Navarro Wolff, teknolojinin ekonomik, politik ve idari sektörlerde uygulandığı takdirde Kolombiyalıların hayatlarını değiştirebileceğini iddia etti.

→ TETHER ETKİSİ: BİTCOİN, SON BİR AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl