Kongre üyesinden Gensler’a: Kripto düşmanlığına son ver!

ABD’li Demokrat Kongre üyesi Torres, SEC başkanı Gary Gensler'ı kurumunun kripto paralara yönelik saldırısına son vermeye çağırdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple‘a karşı açtığı davada büyük bir yara almasının ardından başkan Gary Gensler üzerindeki baskılar da artıyor.

Son olarak, Demokrat Kongre üyesi Ritchie Torres, SEC’yi “aşırı hevesli bir trafik polisi” olmakla suçladıktan günler sonra, şimdi de kripto düzenlemesinin elden geçirilmesi çağrısı yaptığı ikinci mektubunu kaleme aldı. Bu kez odak noktası Ripple ve şirketin yakın zamanda davada elde ettiği zafer oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk için SEC’ye soruşturma talebi

Torres, “SEC’nin, New York Güney Bölgesi Yargıcı Analisa Torres’in son kararı ışığında Komisyon’un kripto varlıklarına karşı yürüttüğü haçlı seferinin çılgınlığını kabul edip etmeyeceğini sormak için yazdığını” söyledi. Torres, mektubunda komisyonun kriptoya yönelik düzenleyici saldırısını yeniden değerlendirmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

Kongre üyesi, mektubunda SEC’nin bir varlığın menkul kıymet olup olmadığının belirlenmesinde yasal altın standart olarak bilinen Howey testini uygulamasını “özensiz” olarak nitelendirdi. Torres, SEC’yi Howey testinin kullanımını yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

Temsilci, mektupta SEC’den mevcut yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmesini, kuruma hak ettiğini söylediği netliği ve adil bildirimi vermeye öncelik vermesini istedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl