Kraken CEO’su Powell’dan Clinton’a imâlı yanıt: Sağlığım iyi!

ABD'nin eski başkan adaylarından Hillary Clinton'ın, Rus hesaplarını istedikleri gibi kapatamayacaklarını açıklayan borsalara karşı verdiği tepkiye Kraken CEO'su Jesse Powell'dan imâlı bir yanıt geldi. Powell attığı kısa tweet ile sağlığının iyi olduğunu belirtti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi kripto paraların da tüm dünyada yoğun şekilde tartışılmasına neden olurken, Ukrayna’ya kripto vasıtasıyla yapılan yardımların 50 milyon doları aşması işgal altındaki ülkeye büyük katkı sağladı.

Ancak Ukrayna’ya yapılan yardımlar dışında, ekonomik yaptırımlara maruz kalan Rusların da yasaklardan kaçmak için kripto para kullanacağı/kullandığı iddiası da ciddi yankı buldu. Ukrayna başbakan yardımcısı Fedorov’un borsalardan Rus hesaplarını dondurmalarını istemesi karşılık bulmayınca büyük tartışma başladı.

İşte Fedorov’un bu talebine ilk cevap verenlerden biri olan ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, “İstediğimiz gibi her hesabı kapayamayız. Masumların burada bir sorumluluğu yok. Savaş açan ülkelerin vatandaşlarının hesabını kapayacak olsak önce ABD’lilerin kapamamız gerekirdi” diyerek, isteğe sert bir duvar örmüştü. Coinbase ve Binance’ten de benzer açıklamaların gelmesi Batı dünyasının ağır toplarında soğuk duş etkisi yaratmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Yellen’dan kripto para ve Rusya açıklaması

Clinton “Hayal kırıklığına uğradım” demişti

İşte bu kişilerden biri de eski başkan Bill Clinton’ın eşi ve 2016 ABD başkan adayı Hillary Clinton’dı. Eski “first lady” yapılan açıklamalardan dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtmiş ve “Özgürlükçü düşünce adı altında bu tür uygulamalara izin verilmemeli” demişti.

Powell: Sağlığım iyi!

Kraken’in genç CEO’su Jesse Powell ise Clinton’ın açıklamalarının ardından Twitter’dan kısa ancak imâlı bir cevap verdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Mutlu ve sağlık durumumun iyi olduğunu, ayrıca intihara meyilli olmadığımı da belirtmek isterim”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl