Kraken borsası yeni kripto para raporunda, Bitcoin’in yılın son çeyreğinde Eylül ayı kapanışının 2 katı fiyata ulaşabileceğini yazdı. Bitcoin’in genelde yılın en iyi performansını son çeyrekte gösterdiğinin yazıldığı raporda şu ifadeler yer aldı:

“BTC için 3. çeyrek pozitif olmasına rağmen, 4 çeyrek en büyük kripto paranın en iyi performansını gösterdiği dönemdir. Son iki 4. çeyrek getirisi ise (3. çeyreğe göre) sırasıyla %119 ve %58’dir. Bitcoin’in Eylül ayı kapanışının 43800 dolar olduğu düşünüldüğünde %119’luk bir getiri fiyatı kabaca 96 bin dolara taşır”

“Kasım ve Aralık boğalar için çok daha olumlu”

Raporda ayrıca Ekim ayının Eylül’e oranla çok daha volatil olmasının beklendiği belirtildi:

“Ekim ayının hareketlerine bakacak olursak bu dönemin Eylül’den çok daha volatil geçmesi bekleniyor. Eylül ayındaki yıllık ortalama volatilite %61’ken, Ekim ayının başında olmamıza rağmen rakam %66’ya ulaştı. Tarihsel istatistiklere baktığımızda da, volatilite konusunda Ekim ayının kapanışı Eylül’e göre %13 daha yukarıda yaptığını görüyoruz. Ekim ayı Bitcoin için olumlu bir ay olarak gözükse de, Kasım ve Aralık bu anlamda ‘boğalar’ için çok daha güçlü bir zaman dilimi…”

CEO’su Jesse Powell da, özellikle bu yaz aylarında yaptığı yorumlarda “Bitcoin sene sonu ya da 2022 başı 100 bin dolar olur” demişti.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 56 bin 300 dolardan işlem görüyor ve en büyük kripto paranın piyasa değeri ise 1 trilyon doların üzerinde… Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon 400 milyar dolar civarında…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl