Kredi kartı kullanarak Bitcoin satın almak çok zordur. Ancak giderek yayılan bu endüstri, birçok farklı yöntemi kapsadığı için Bitcoin’i kredi kartıyla nasıl satın alınacağını bulmak artık eskisi kadar zor değil.

Bir kredi kartı ile Bitcoin satın almak için çeşitli yollar vardır. Coinbase borsası (ABD, Kanada ve İngiltere için) CoinMama (dünya çapında), Bitcoin broker gibi şirketler son yıllarda süreci daha hızlı hale getirdi. Mutlaka kredi kartı kullanacaksınız Bitcoin satıcısı tarafından bunun kabul edilip edilmediğini kontrol edin. Örneğin, CoinMama sadece VISA ve MasterCard’tan kredi ve banka kartlarını kabul eder.

Diğer adımlar Bitcoin satın almak için basittir. CoinMama’nın açıkladığı 3 adım vardır:

1-Coinmama hesabınızı oluşturun
2-Bitcoin satın almak için doğrulama alın

Kredi veya banka kartı ile BTC’yi satın almadan önce hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu doğrulama için pasaportunuz, kimlik numaranız veya buna benzer resmi evraklar gerekir. Onaylandıktan sonra 15 bin dolara kadar Bitcoin satın alabilirsiniz.

3-Bitcoin siparişinizi yerleştirin

Oluşturduğunuz Coinmama hesabına giriş yapın, istediğiniz cüzdan adresini girin, formu doldurun ve Bitcoin’i anında satın alın.

Kredi kartı ile Bitcoin satın almanın bir başka yolu da borsalardır. İhtiyaçlarınıza uygun borsayı seçmek için mutlaka yorumları bir gözden geçirin. Unutmayın, hepsi kredi kartı ile satın alma gerçekleştirmez! Binance gibi bazıları parayla ticaret yapmanıza izin vermez. Coinbase, Coinmama, BitPanda ve CEX.io olası seçenkleriniz arasında yer alıyor. Bununla birlikte haftalık olarak ne kadar satın alabileceğinize ilişkin kısıtlamalar vardır. Borsa seçimi için mutlaka birilerine danışın.

Ayrıca güvende kalmanız önemli! Bitcoin satan şirketler, kart bilgilerini topluyor olabilir ve muhtemelen kartınızla dolandırıcılık alımları yapmak için bilgilerinizi kullanabilirler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl