HitBTC’de listeleneceği duyurulan Bitcoin Diamond’da büyük artış

HitBTC'de listeleneceği duyurulan Bitcoin Diamond (BCD), kısa sürede yüzde 100'ün üzerinde değer kazandı. Ancak daha sonra biraz geriledi.

Kripto para piyasasında bu hafta sonu oldukça sakin geçti ne büyük kazançlar ne de büyük düşüşler yaşandı. Ancak bir istisna olarak Bitcoin Diamond 24 saat içinde yüzde 60 oranında yükseldi.

Piyasa tekrar 280 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkmaya başladı ama gelecekteki momentum için genel olarak oldukça yavaş seyrediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 7,400 dolarlık direnç seviyesine geri döndü ve yüzde 1.7’lik bir artışla 7.450 dolara yükseldi.

Bitcoin’in arkasında yer alan Ethereum, son birkaç gündür oldukça durgun, sadece küçük artışlar ile yaklaşık olarak 465 doların biraz üzerinde duruyor.

Altcoin’ler ise şu anda yükselişteler. Stellar yüzde 4’lük bir yükseliş ile şu anda ilk 10 kripto para arasında en çok yükselen kripto para birimi. Geçtiğimiz hafta Litecoin’i geçerek 6. sıraya gelen XLM, CoinMarketCap’e göre 0.295 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cardano da yüzde 3’ün biraz üzerinde yükseldi. Bunun dışında ilk onda yer alan diğer altcoin’ler ise yüzde 2 ile 3 arasında artışla seyrediyorlar.

İlk 20’ye bakacak olursak Tezos, yüzde 4.5 ile en yüksek hareketi gerçekleştiren kripto para birimi. Yaklaşık olarak 2.22 dolar seviyesinde bulunuyor. 0x ise şu anda yüzde 6’lık bir atışla 1.18 dolara tırmanmış durumda.

BCD %100’den fazla arttı

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre kripto paralar arasında günün açık ara en çok kazananı ise 24 saat içerisinde yüzde 60 oranında yükselen Bitcoin Diamond oldu. Birkaç saat önce meydana gelen sıçramada Bitcoin’in çatallanması sonucu ortaya çıkan Bitcoin Diamond yalnızca on dakika içerisinde 2.27 dolardan 4.70 dolara %100’den daha fazla yükseldi. Ardından bir düşüş yaşayan BCD şu anda ise yaklaşık 3.55 dolar seviyesinde yer alıyor.

Fiyat farklılıkları dikkat çekti

Bu arada Bitcoin Diamond’un borsalardaki fiyat farklılıkları dikkat çekti. Huobi’de 8,57 dolardan işlem gören BCD, Binance’de 17 doların üzerindeydi. CoinMarketCap’te Binance’deki büyük fiyat farklılığı nedeniyle fiyat hesaplamasında bu borsa hariç tutuldu.

BCD’nin bu sıçraması en büyük kripto para borsalarından biri olan HitBTC’de listelenmesinden sonra meydana geldi.

OKEx borsası şu anda toplam hacmin yüzde 18’i ile BCD ticaretine deyim yerindeyse hükmediyor. Bunu Huobi ve Binance takip ediyor. BCD şu anda 28. sırada yer alıyor ve 538 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Toplam kripto para piyasası kapitalizasyonu ise gün içinde yüzde 2’nin biraz altında hafif bir artışla 283 milyar dolara yükseldi. Ancak ticaret hacmi düşmeye devam ediyor ve geçtiğimiz güne oranla 14 milyar dolardan 11 milyar dolara düştü.

→ BİR GEMİ ENKAZINDA 130 MİLYAR DOLARLIK ALTIN BULAN ŞİRKET ICO’YA HAZIRLANIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl