Kripto fonlarına geçen hafta 1.1 milyar dolarlık giriş oldu: CoinShares raporu

Kripto para fonlarına geçtiğimiz hafta net 1.1 milyar dolarlık girişler olurken, şirketlerin yönetimi altındaki rakam da, 2022'nin başından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı. Yapılan yatırımın %98'i ise Bitcoin fonlarınaydı. Cardano fonlarına son dönemde görülmemiş seviyede 6.1 milyon dolarlık yatırım gelmesi de dikkat çekti.

2016 bitcoin fiyatı

Dijital varlık yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta önemli seviyede girişler oldu. 1.1 milyar dolarlık girişler, sene başından bu yana gelen net rakamı 2.7 milyar dolara çıkardı. Bu rakam 2022’nin başından bu yana hiç görülmemişti.

Cardano fonlarına 6.1 milyon dolar!

1.1 milyar dolarlık net girişin 1.089’luk kısmını ise Bitcoin fonları oluşturdu. Ethereum fonlarına net 16.5 milyon dolar, Solana’ya 100 bin dolar, TRON’a 400 bin dolar ve XRP fonlarına da 300 bin dolarlık net yatırımlar geldi. Bu anlamda en büyük girişler ise Cardano (ADA) fonlarınaydı. Cardano fonları 6.1 milyon dolar ile geçen seneden bu yana haftalık bazda görülmeemiş seviyede yatırım aldı.

Bitcoin’in düşüşüne yatırım yapan short-Bitcoin fonlarından ise 400 bin dolarlık çıkış oldu.

Yapılan yatırımların tamamına yakınının ABD’de olduğu görülürken rakam 1.108 milyar dolardı. ABD’ye en yakın fon girişi ise sadece 39 milyon dolar ile İsviçre’deydi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl