Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası sahibi askeri sırları Kuzey Kore’ye sızdırdı

Güney Kore'de ülke gündeminde bomba etkisi yaratacak bir iddia ortaya atıldı ve bir kripto para borsası sahibinin, Güney Kore ordusundan bir subayla anlaşarak, ordunun sırlarını Kuzey Kore'ye sattığı belirtildi. Bilgilerin bir bölümünü elde eden Kuzey Koreli bir hacker'ın ise, Güney Kore Emir ve Komuta Sistemi'ne giriş yapamadığı aktarıldı.

Güney Kore’nin saygın haber ajanslarından biri olan Yonhap’in geçtiği habere göre, ülkede ismi açıklanmayan bir kripto para borsasının 38 yaşındaki sahibinin, bir subayla anlaşarak askeri sırları Kuzey Kore’ye sattığı iddia edildi.

Soyadı Lee olduğu belirtilen kripto para borsası sahibinin, içinde Güney Kore Emir ve Komuta Sistemi’ne giriş şifrelerinin de olduğu bazı bilgileri, para karşılığında Kuzey Koreli bir hacker’a aktardığı belirtiliyor. Otoritelere göre ise bu hacker, bazı bilgiler elde edebilmesine rağmen sisteme giriş sağlayamadı.

Askeri sırlar karşılığında kripto para

Yonhap’in polis ve savcılıktan aldığı bilgilerle verdiği haberde, kripto para sahibi Lee’nin, Kuzey Koreli casusun talimatları doğrultusunda 29 yaşındaki yüzbaşı rütbeli bir Güney Koreli subayla tanıştığı ve subaya sırlar karşılığında kripto para önerdiği belirtildi.

Özel casus kamerası da verdi

Lee’nin Kuzey Koreli casustan Ocak ayında, bir kol saati görünümde özel casusluk kamerası ve bilgisayarları ele geçirmede kullanılan bir USB cihaz aldığı da belirtildi.

600 bin dolar aldılar

Lee ve subayın gerekli bilgilerin bir bölümünü temin ettikten sonra toplamda 600 bin dolar değerinde kripto paraları da aldıkları tespit edildi. Polis ve savcılar Lee ve subayın ifadelerini alırken, ikili ulusal güvenlik yasasını çiğnemekle suçlanıyor. Kuzey Koreli casusun kimliği ise hala belirsiz…

Kuzey Kore, birçok kripto para borsası ve yazılım hack’lemelerinden de sorumlu tutuluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl