Kayıp olan milyoner kripto fenomeni, bavulun içinde ölü bulundu

Kripto para milyoneri Fernando Perez Algaba, sosyal medyada yaptığı bir dizi tuhaf paylaşımın ardından bir bavulun içinde parçalanmış halde bulundu. Algaba, gösterişli lüks yaşam tarzını sergilediği Instagram'da yaklaşık bir milyon takipçi toplamıştı.

Son dönemde sıkça karşılaşılan vakalara bir yenisi eklendi. Bir süredir kendisinden haber alınmayan kayıp kripto milyoneri 41 yaşındaki Fernando Perez Algaba’nın parçalanmış bedeni, hafta sonu Arjantin’de bir grup çocuk tarafından bulundu. Ardından polis, cinayet soruşturması başlattı.

Jam Press’in haberine göre tüyler ürpertici olay, çocukların pazar günü Buenos Aires’in Ingeniero Budge adlı kasabasında bir dere kenarında oynarken kırmızı bir bavul bulmalarının ardından ortaya çıktı. Haberde, vücut parçalarının düzgün bir şekilde kesildiği ve bunun bir profesyonelin işi olduğu belirtildi. Ayrıca, daha sonra yapılan otopsi, kurbanın parçalanmadan önce üç yerinden vurulduğunu ortaya çıkardı.

Polis, Algaba’nın kimliğini parmak izlerinden ve dövmelerden tespit etti. Girişimcinin geçen salı gününden beri kayıp olduğu bildirilmişti.

Algaba’nın lüks yaşam tarzı ve Instagram fenomenliği

Girişimci, lüks araçlar kiralayarak ve kripto para satarak milyonlar kazanmış, bunu da Instagram’daki 900 bin takipçisine sık sık duyurmuştu.

İspanya’nın Barselona kentinde yaşayan fenomenin öldürülmeden bir hafta önce Arjantin’de kaldığı öğrenildi.

Algaba’nın bir daire kiraladığı ve 19 Temmuz’da anahtarları iade etmesi gerektiği ancak mülk sahibinin ifadesine göre gelmediği ya da telefona cevap vermediği kaydedildi. Polis Algaba’nın ölümüyle ilgili olarak bir şüpheliyi tutukladı. İddia edilen cinayetin arkasındaki neden belirsizliğini korurken yetkililer fenomenin sayısız borcu yüzünden öldürüldüğünden şüpheleniyor.

“14 yaşında bir bisiklet ve bir kutuyla başladım ve sandviç sattım” diyen Algaba’nın, tamir edip yeniden satmak üzere araç satın almaya kadar ilerlediği ifade edildi. İddiaya göre, 24 yaşına geldiğinde son model arabalar, motosikletler ve jet ski’lerle dolu büyük bir depoya sahip olan genç girişimcinin özverisi karşılığını verdi. Algaba daha sonra Miami’de lüks bir araba ve jet ski kiralama şirketi kurdu. Bu yılın başlarında da Barselona’ya taşındı. Fenomen, son yıllarında Buenos Aires’te 25’ten fazla çalışanı olan bir ofiste kripto para alım satımı ile uğraşmıştı.

İddialar: Borçlar, suç çetesi ilişkisi ve psikiyatrik tedavi

Öte yandan bu zengin olma hikayesi göründüğü gibi değildi. Algaba’ın ödeyemediği vergi borçları yığılırken, şirketi Motors Lettuce SRL’nin de Ocak 2018’deki kuruluşundan kısa bir süre sonra çekleri karşılıksız çıkarmaya başladı.

La Nacion’un haberine göre Algaba ayrıca telefonuna kriptoya yatırım yaparak çok para kaybettiğini iddia eden bir not bırakmıştı. Algaba’nın sorunları iş dünyasıyla sınırlı değildi Arjantin’in futbol sahnesinde yoğun bir şekilde yer alan şiddet yanlısı bir çete olan Barra Bravas ile borç yüzünden ters düştüğü bildirildi.

Kurbanın kardeşi ise Algaba’nın Bitcoin‘de “kaybeden” bir araba satıcısı olduğunu ileri sürdü. Ayrıca, 17 yaşındayken babalarının öldüğünü ve bir miras bıraktığını belirterek fenomenin söylendiği gibi fakirlikten sosyeteye geçmediğini ima etti. Hatta bir tartışmanın ardından kendisini üç aydır görmediğini, kardeşinin anksiyete bozukluğu nedeniyle psikiyatrik tedavi altında olduğunu iddia etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl