Kripto altyapı firması Blockstream’e 125 milyon dolar yatırım

Kripto para madenciliği şirketlerinin çok zor durumda oldukları ve iflasın eşiğine geldikleri bir dönemde, altyapı ve teknoloji firması Blockstream'e adeta ilaç niteliğinde 125 milyon dolarlık bir yatırım geldi. Şirket bu yeni yatırımı Bitcoin madencilik tesislerini büyütmek ve "hosting" hizmetlerini genişletmek için kullancak.

Son olarak 2021’in Ağustos ayında 210 milyon dolarlık yatırım alan ve o dönem 3.2 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Blockstream firması, kripto para endüstrisinin kriz yaşadığı bir zamanda 125 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Blockstream’den yapılan açıklamada bu yatırımla birlikte şirketin değerlemesinin şu an ne kadar olduğu hakkında bilgi verilmedi. Hatırlanacağı üzere son krizlerle birlikte aralık ayında Blockstream’in şirket değeri 1 milyar dolar seviyesine inmişti.

“Talep her geçen gün artıyor”

Blockstream, 2021’deki yatırım gibi, buradan gelen fonun da yine madencilik ve “hosting” hizmetlerinin genişletilmesi için kullanılacağını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Güçlü altyapımız ve geçmişteki operasyonlarımızın başarısı sayesinde, özellikle kısıtlı imkanların olduğu bu dönemde Blockstream’in hosting hizmetleri için her geçen gün daha çok talep gelmektedir. Yeni yatırım madencilik ve hosting hizmetlerinin büyütülmesi için kullanılacaktır”

Bilindiği üzere Blockstream şirketinin CEO’luğunu Bitcoin’in ilk dönem geliştiricilerinden biri olan Adam Back yapıyor. Bir dönem, Back’in Satoshi Nakamoto olduğuna dair iddialar da ortaya atılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl