Kripto fonlarına bir haftada 136 milyon dolar giriş

Dijital varlık ürünlerine bu hafta küresel çapta net 136 milyon dolarlık giriş oldu. Fonlara 3. haftada da üst üste girişler olurken, bu süreçten önceki 9 haftalık çıkış sürecindeki kayıplar da tamamen telafi edildi. En çok fon girişi olan varlık yine açık ara Bitcoin oldu.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan CoinShares haftalık raporunu yayımladı. Raporda dijital varlık ürünlerine toplamda 136 milyon dolarlık net giriş olduğu belirtildi. Fonların arasında en çok yatırımı alan ise her zaman olduğu gibi Bitcoin oldu. En büyük kripto paranın fonlarına yaklaşık 132.8 milyon dolar net giriş oldu.

Bu rakam Ethereum için de 2.9 milyon dolardı. Son aylarda ciddi çıkışların olduğu Ethereum fonları, yılbaşından bu yana ise hala 63 milyon dolar ekside yer alıyor.

“Short Bitcoin”den çıkış

Son haftalarda düzenli olarak çıkışların görüldüğü “short Bitcoin” fonlarında da yine satış vardı. 11 haftadır çıkışların olduğu, Bitcoin’in düşüşüne yatırım yapan bu fonlarda 1.8 milyon dolarlık çıkış vardı.

Altcoin’lerde pozitif hareketler var

Geçtiğimiz hafta olumlu hareketlenmelerin olduğu altcoin’lerdeki pozitif gidişat bu hafta ise daha da gözle görünür oldu. Solana’ya 1.2, XRP’ye 900 bin, Polygon’a 800 bin ve Litecoin fonlarına da 500 bin dolarlık girişler oldu. Tüm bu iyi havada Cardano fonlarından çıkan 1.3 milyon dolar da dikkat çekti.

Almanya ve ABD lider…

En çok fon girişi olan ülkelerde ise Almanya zirvedeydi. Almanya’da ihraç edilen fonlara 61.5 milyon dolar, ABD’li fonlara ise 55.9 milyon dolar girdi oldu.

Küresel çaptaki dijital varlık fonlarının değeri ise 36 milyar doların biraz üzerinde yer aldı. Grayscale şirketi 25 milyar dolar ile pastanın büyük bölümüne sahip olurken, en yakın rakibi ise 2.5 milyar dolarda kalan CoinShares oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl