Kripto para fonlarından 54 milyon dolar çıktı: Üst üste 4. negatif hafta

Dijital varlık yatırım fonlarından bir önceki haftada olduğu gibi geçtiğimiz hafta da 54 milyon dolarlık çıkış oldu. En büyük çıkış 38 milyon dolarla Bitcoin'de görülürken yılbaşından bu yana yaşanan negatif görünüm de net 78 milyon dolara ulaştı.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares, haftalık bültenini yayımladı. Geçtiğimiz haftanın rakamları, son 3 haftada olduğu gibi yine eksi yazdı! Bitcoin fonlarında 37.5 milyon dolarlık çıkış olurken, Ethereum’a ise 100 bin dolarlık net giriş oldu.

Short Bitcoin’den çıkışlar sürüyor

Geçtiğimiz hafta 23 milyon dolar çıkışın olduğu “Short Bitcoin” ürünlerindeki çıkış bu hafta 10.4 milyon dolar oldu. Sene başından bu yana, bu fona yapılan yatırımlar ise net 92 milyon dolar seviyesinde yer alıyor.

TRON fonlarına 200 bin dolar, Cardano fonlarına ise 500 bin dolarlık net yatırım girişleri olması da dikkat çekiyor.

En çok çıkış Almanya’da

Fonlardan para çıkışı en çok olan ülke olarak ise Almanya göze çarpıyor. Bu ülkeden toplamda 30 milyon dolarlık çıkış yapılırken, ikinci sırada ise 12.4 milyon dolarlık net çıkış ile ABD bulunuyor. Binance’in çekileceğini açıkladığı Kanada’da ise net 200 bin dolarlık giriş oldu ancak, Binance adımının gerçek etkisi gelecek haftanın rakamlarına daha çok yansıyacaktır.

Dijital yatırım ürünlerinin toplam değeri 32 milyar 484 milyon dolar olurken, bunun 22 milyar 400 milyon dolarlık kısmını ise Grayscale şirketi oluşturdu. Grayscale’e en yakın rakam ise 1.6 milyar dolar ile Coinshares Bitcoin fonu oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl