Büyük kripto ATM şirketi, 6 yeni kripto para ekledi

Seattle merkezli Bitcoin ATM operatörlerinden Coinme, çeşitli konumlardaki kiosklarına altı kripto para birimi daha eklediğini duyurdu.

Buna göre yatırımcılar artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Coinme destekli Coinstar kiosklarında Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Chainlink (CHAIN), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM) ve Polygon (MATIC) satın alabilecekler.

Çoğu kripto para borsası çevrim içi olarak erişilebilir olsa da Coinstar gibi kripto kioskları, yatırımcılara bizzat nakit para ile gidip kripto para satın almaları imkânı sunuyor. Bu makineler 10 binden fazla konumda bulunuyor.

Coinstar CEO’su Jim Gaherity yaptığı açıklamada, “Müşteriler bizden Coinme özellikli Coinstar kiosklarında Bitcoin’in yanı sıra başka kripto paraları da sunmamızı istediler” dedi. Jim Gaherity, marketlerde kripto para birimlerinin kullanılmaya başlamasını istediklerini de belirtti.

Kripto para miktarına kısıtlama

Coinme özellikli Coinstar makineleri, fotoğraflı kimlik ve telefon numarası gibi güvenlik önlemlerinin yanı sıra satın alınacak kripto para miktarına ilişkin sınırlar getiriyor.

Coinme, bir kripto para borsası ve ATM operatörü, Coinstar da büyük kripto ATM’lerini üretiyor. Genellikle süpermarket zincirlerinde bulunan bu makineler, kullanıcıların coin’lerini bozdurmasına, elektronik hediye kartları satın almasına olanak tanıyor.

Dünyanın en büyük perakende şirketi olan Walmart geçtiğimiz yıl ABD’deki mağazalarında 200 adet Bitcoin ATM’si kurmak için Coinstar ve kripto para borsası Coinme ile ortaklık kurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl