TokenInsight’a göre, değerinin altında ve üzerinde olan borsa token’ları

Token veri ve derecelendirme şirketi TokenInsight, dün yayınlanan Ağustos ayı raporunda borsalara ait token'ları mercek altına aldı.

Token veri ve derecelendirme şirketi TokenInsight’a göre dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’in kendi kripto parası olan Binance Coin yani BNB değerinin altında işlem görüyor. Yine önemli borsalardan olan Kucoin’in token’ı Kucoin Shares yani KCS ise değerinin üzerinde…

Şirketin 4 Eylül’de yayınlanan Ağustos ayı raporunda kripto endüstrisinde coin’lere tutarlı değerler biçmenin zor olduğu ancak konu borsa coin’lerine geldiği zaman token’ın kendi barındığı özelliklerden dolayı oluşan likiditenin fiyat konusunda daha doğru tahminler yapılmasına olanak tanıdığı belirtildi.

Şirket değerlendirmesini yapmadan önce içinde Fiyat / kazanç oranı, kazanç getirisi, Fiyat/kazanç oranının büyümeye etkisi, fiyat/yakma oranı, Yakmadan elde edilen kazanç, Piyasa değeri / Kazanç gibi ölçümlerin olduğu bir araştırma yaptı ve aşağıdaki raporu yayımladı:

TokenInsight’a göre, BNB, HT, OKB ve FTX değerinin altında

  • Binance Coin (BNB): Olması gereken fiyat 27.5 dolar ve 32.3 dolar arası.
  • Huobi Token (HT): Olması gereken fiyat 6.5-7.2 dolar.
  • OKEx Token (OKB): Olması gereken fiyat 6.2-6.5 dolar.
  • FTX Token (FTX): Olması gereken fiyat 3.7-4.2 dolar.

TokenInsight’a göre, KCS, LEO, BMX ve HBC gerçek değerinin üzerinde

  • Kucoin Shares (KCS): Olması gereken fiyat 0.89-1.06 dolar. Şu anki fiyatı 1.23 dolar.
  • LEO Token (LEO): Olması gereken fiyat 0.94-1.17 dolar. Şu anki fiyatı 1.24 dolar.
  • BitMart Token (BMX): Olması gereken fiyat 0.018- 0.023 dolar. Şu anki fiyat 0.033 dolarv
  • HBTC Token (HBC): Olması gereken fiyat 2.99-3.36 dolar. Şu anki fiyat 3.84 dolar..

Şirketin araştırmasında ayrıca 3 ay önce aynı araştırma yapıldığında, o dönem “aşırı değerli” olan LEO coin dışında bahsedilen tüm token’ların fiyatlarının altında olduğu kaydedildi:

“Araştırmamız sonucunda kripto piyasasında yukarı yönlü gidişata bakılarak borsa token’larının da yükseliş yolunda ve birçoğunun da hala küçümsendiği görülmüştür. Normal aralıkta olanların da istikrarlı bir şekilde ilerlediği saptanmıştır”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl