Bir kripto para borsası daha kapılarını ABD’lilere kapattı

Yasal belirsizliklerden ötürü ABD'de bulunan kullanıcılara alım satımı kapatma kararı alan son borsa Bancor oldu.

Merkeziyetsiz kripto para borsası Bancor, dün yaptığı bir açıklamayla kapılarını ABD’de yaşayan kullanıcılara kapattığını duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ABD vatandaşları, ABD’de yaşayanlar ve IP adresleri ABD kaynaklı olan kullanıcılar token’larını takas etmek için artık https://www.bancor.network adresini kullanamayacaklar.”

Bu açıklama, yukarıdaki tanıma uygun kullanıcıların artık platform üzerinde token alıp satamayacağını ancak platforma veya platformdan token aktarabileceği anlamına geliyor.

Bancor’un neden böyle bir karar aldığı tam olarak net değilse de, bir başka merkeziyetsiz borsa olan Ether Delta’nın karşılaştığı yasal problemler, ABD’de bu tür hizmetleri yapmanın ne denli zor olduğunu gösteriyor.

SEC, Kasım 2018’de EtherDelta‘yı kapatma kararı almış ve platformun kurucusu Zachary Coburn da kayıtsız bir menkul kıymet alım satım platformu işlettiği iddiasıyla suçlanmıştı. SEC ayrıca platforma 300 bin doların üstünde bir de para cezası vermişti.

Bu kararının arkasında yasal belirsizliklerinin olduğunu belirten Bancor şöyle diyor:

“Artan yasal belirsizlikler ışığında, ABD merkezli kullanıcıların internet arayüzümüz üzerinden alım satım yapma imkanlarının kısıtlanmasının şu anda Bancor ekosisteminin tüm üyeleri için en doğru karar olduğuna inanıyoruz.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl