Kripto para borsası Liquid’in sıcak cüzdanları hack’lendi

Japon kripto para borsası Liquid’in sıcak cüzdanları hacklendi ve borsa, para yatırma ile çekme işlemlerini askıya aldı.

Şirketten yapılan son açıklamada, konunun araştırıldığı ve daha fazla açıklamanın ilerleyen saatlerde geleceği belirtildi. Sıcak cüzdanlardan kurtarılan miktar ise soğuk cüzdanlara taşındı. Liquid, hacker’ın kripto paraları aktardığı Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP cüzdan adreslerini de paylaştı.

Borsa, çalınan miktarın ne kadar olduğunu açıklamazken yapılan incelemede paylaşılan cüzdan adreslerine 80 milyon doların üzerinde bir değerde kripto para girişi olduğu belirlendi. Bitcoin adresine, 4.7 milyon dolarlık 107 BTC gönderildi. Ethereum adresi ise ETH ve ERC-20 token’ları olmak üzere 69 milyon dolarlık kripto para aldı. Tron ve XRP adreslerine ise 10 milyon doların üzerinde transfer yapıldı. Çalınan token’lar arasında Anchor, XENO NFT HUB, CosplayToken, Inlock Token, Guaranteed Entrance Token gibi token’lar vardı.

Liquid, geçen yıl da saldırıya uğramış, bu saldırıda kullanıcı bilgileri çalınmıştı. Çalınan bilgiler ardında e-posta, adı-soyad, adres ve şifre bilgilerinin olduğu belirtiliyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl