Yatırımcıların çoğu, 2018’de daha fazla kripto para almak istiyor

Yapılan son araştırmaya göre kurumsal ve bireysel yatırımcıların çoğu, 2018'de daha fazla kripto para almak istiyor.

Yatırım platformu SharesPost tarafından 5 Eylül’de yayınlanan araştırmaya göre aktredite ve bireysel yatırımcıların çoğu, gelecek 12 ay boyunca kripto varlıklarını artırmayı hedefliyor.

Temmuz ayında yapılan yıl ortası araştırmasında 2,490 bireysel yatırımcı ile 528 bireysel akredite ve kurumsal yatırımcı yer aldı. Araştırma, kripto para piyasasındaki düşüşe karşın hem tüketicilerin hem de yatırımcıların kripto paralar konusunda iyimser olduklarını gösteriyor. Yatırımcıların en az yüzde 59’u ve tüketicilerin yüzde 72’si önümüzdeki 12 ay içinde daha fazla kripto para almayı planladıklarını söylüyor. Ayrıca yatırımcıların yüzde 57’si ve tüketicilerin yüzde 66’si kripto değerlemesinin önümüzdeki yıl büyümesini bekliyor.

Araştırmaya katılanlara hangi kripto paraları tercih ettikleri de soruldu. Sürpriz olmayan bir şekilde en çok tercih edilen Bitcoin’di ve Bitcoin’i Ethereum, Ripple ile Litecoin takip etti. Araştırmaya göre katılımcılardan bazıları, bu dört kripto paranın uzun vadeli başarı için en fazla potansiyel taşıyan kripto paralar olduklarını aktardılar.

Dahası katılımcılar Blockchain teknolojisine olan ilginin giderek arttığını dile getirdiler. Yatırımcıların yüzde 32’si ve tüketicilerin yüzde 49’u işverenlerinin yakın gelecekte Blockchain’i uygulamakla ilgilendiğini söylüyorlar.

Hem tüketiciler hem de yatırımcılar Blockchain entegrasyonunun başarısının çoğunlukla ilgili ticari uygulamaların yaygınlığına ve teknolojiyle alakalı doğru eğitime bağlı olduğunu düşünüyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 50’si en büyük endişelerinin kripto para piyasasındaki volatilite olduğunu, yüzde 37’si ise ana endişelerinin güvenlik olduğunu ifade etti.

→ ‘KRİPTO PARA EKOSİSTEMİNDEKİ İNSAN SAYISI 5 YIL İÇİNDE 1 MİLYARA ÇIKACAK’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl