Milyarder Mark Cuban, kriptodaki çöküşü Warren Buffett’ın sözüyle açıkladı

Amerikalı dolar milyarderi Mark Cuban, kripto para piyasasındaki son düşüşlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Hisse senetlerinde ve kriptoda, ucuz ve kolay parayla ayakta kalan ve geleceğe yönelik potansiyel taşımayan şirketler yok olacak.” dedi ve ünlü borsacı Warren Buffett’ın sözünü hatırlattı: “Sular çekilince denize kimin donsuz girdiğini görürsünüz.”

“Ayıda piyasaya çıkanlar başarılı olur”

Fortune’a konuşan Cuban, olumsuz piyasa koşullarına rağmen kripto piyasasının gerilemesinden de yenilikçi fırsatların çıkabileceğini dile getirdi. Ayrıca “Ayı piyasası sırasında piyasaya sürülen hisse senedi, kripto ya da herhangi bir şirket her zaman bir pazar bulur ve başarılı olur” yorumunu yaptı.

Aynı zamanda NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, kripto para birimlerinin özellikle son aylarda, dünyanın teknoloji borsası olarak kabul edilen Nasdaq ile ilişkili olduğunu düşündüğünü söyledi. Nasdaq 100 ve Bitcoin arasındaki korelasyonun son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olmasıyla Bitcoin ve teknoloji hisselerinin son dönemlerde birlikte hareket ettikleri gözlerden kaçmadı.

Kendini Ethereum maksimalisti ilan eden Mark Cuban, birkaç blok zinciri teknolojisine yatırım yapmasının yanında portföyünde hem kripto para hem de bazı NFT’ler bulunduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Binance CEO’su Zhao: Bu düşüşler çok normal

Kripto para piyasası, son haftalarda üst üste ağır darbeler aldı. Terra ekosistemi çöktükten sonra, algoritmik stabil coin TerraUSD (UST) ve kripto para Luna (LUNC) neredeyse değersiz hale geldi. Sadece bu hafta, en büyük kripto kredi platformlarından biri olan Celsius Network, para çekme işlemlerini durdurdu ve iflas etmenin eşiğine gelerek piyasada korku fitilini ateşledi.

Ayrıca önde gelen kripto para fonlarından Three Arrows Capital de 400 milyon dolarlık tasfiyeden sonra iflasla karşı karşıya. Kripto para piyasasının değeri son günlerde bir trilyon dolara düşerken, Bitcoin 20 bin 111 dolar ve Ethereum da bin 23 dolar seviyelerine geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ali Cevapla

    Ülen üç kağıt çakalları millete durmadan ümüt verip arkasına ğeçiyorsunuz.