Kripto şirketi Cumberland, yükseliş trendi görüyor

Chicago merkezli trading şirketi DRW Holdings’in kripto odaklı kuruluşu olan Cumberland’e göre bu yılın başlarında doların “amansız rallisi”, büyük varlık sınıflarındaki duyarlılığı bastırmaya yardımcı olduktan sonra zirveye ulaşmış görünüyor.

Cumberland şirketi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve tedarik zinciri sorunları da dahil olmak üzere 2022’nin başındaki aksaklıkların “dalgalı bir denge durumuna ulaştığını” belirtti.

Tweet’te ayrıca, “Yeni jeopolitik gelişmelerin olmaması durumunda, volatilitenin azalması daha yüksek varlık fiyatlarıyla sonuçlanacaktır.” dendi.

Cumberland’in tweet’ine göre, makroekonomik, politik, jeopolitik ve mikro rüzgarlar değişirken, fiyatlar yaz ortasından bu yana nispeten sabit kaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ripple davası heyecanı, fon yatırımlarına yansıdı

En kötüsü bitti mi?

Yılın başından bu yana kripto para piyasası gözlemcileri, coin fiyatları uzun süreli bir ayı piyasasında sıkışıp kaldığı için toparlanma belirtileri arıyor. Bazıları tarihsel emsallere ve verilere atıfta bulunarak Bitcoin’de dibe yaklaşıldığını iddia ediyor. Mütevazı da olsa son dönemde elde edilen kazançlar, en kötüsünün geride kaldığı umudunu besledi.

Enflasyon verisi bekleniyor

Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, haberin yazıldığı dakikalarda, 20 bin 500 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar, perşembe günü açıklanacak olan ABD enflasyon verisine odaklanmış durumda. Enflasyon verisinin ardından piyasanın rahat bir nefes alması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl