Ledger, yeni kripto para cüzdanını tanıttı: Ledger Stax

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, yeni cihazını tanıttı. Ledger Stax adı verilen yeni cihazın tasarımı iPod’un tasarımcısı Tony Fadell tarafından yapıldı.

Ledger Stax’in yeni E Ink ekranı ön yüzeyi kaplıyor ve adeta bir kitap sırtı gibi kendi etrafında kıvrılıyor. Bu sayede tüm işlem bilgileri, tek bir bakışta görülebiliyor. E Ink ekran her zaman açık kalıyor. Cihaz, kapalı olduğunda bile sevdiğiniz sanat eserlerini ekranında gösterebiliyor. Enerji verimliliği yüksek olan Ledger Stax’ta pil bir kez tam şarj edildiğinde haftalarca ve hatta daha az kullanımlarda aylarca açık kalabiliyor.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier, “Ledger Nano serilerinde, tüm zamanların en başarılı dijital varlık güvenlik donanımını yarattık. Tüm dünyada 5 milyondan fazla satılan bu cihazları bugüne kadar kimse hack’leyemedi. Dijital varlıklar, artık Bitcoin gibi kriptolardan ibaret değil. Kimlik ve dijital mülkiyet konuları git gide önem kazanıyor. Ana akım kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış bir cihaz yaratmanın zamanı geldi. Elbette bunu yaparken güvenlikten de hiçbir şekilde taviz vermememiz gerekiyor. Ledger Stax ile bunu başardık! Hem güvenli hem erişilebilir.” dedi.

Tony Fadell, Ledger Stax’i Layer ile iş birliği içinde, birden fazla cihaza sahip olan kullanıcıların kredi kartı boyutlarındaki Stax’lerini entegre mıknatıslar sayesinde üst üste takıp kolayca taşıyabileceği şekilde tasarladı. Kavisli E Ink sırtı, tıpkı raftaki bir kitap gibi, cihazın içindekileri gösteriyor. Cihaz, Ledger Live uygulamasına bağlanmak için C tipi USB girişini kullanıyor. Akıllı telefonunuzdaki Ledger Live Mobile uygulamasına bağlanmak için ise Bluetooth bağlantısını kullanmak mümkün. Ledger, çok yakında piyasaya sürüleceğini belirttiği cüzdan uzantısı Ledger Connect ile birlikte istenilen her yerden Web 3.0 uygulamalarına erişilebileceğini de duyurdu. Ledger Stax aynı zamanda kablosuz Qi şarj teknolojisini destekliyor.

Ledger Stax’in tasarımcısı Tony Fadell, “Ledger’ın kendini ispatlamış güvenlik teknolojisini yakından tanıyıp piyasadaki tüm ‘en iyi’ donanım cüzdanlarını denedikten sonra Pascal, Ian ve Ledger’ın muhteşem ekibiyle birlikte yeni nesil bir cihaz geliştirmeye ikna oldum. Sadece kullanıcı dostu olması yetmez! Kullanıcılara haz verecek bir ürün yaratmamız ve dijital varlık güvenliğinin sadece meraklılarına değil, herkese hitap etmesi gerekiyordu.” şeklinde konuştu.

Kullanıcılar, Ledger Stax ile NFT koleksiyonlarını ve 500’den fazla coin ve varlıklarını yönetebilecekler. Ledger’ın geliştirici topluluğu da dokunmatik arayüz sayesinde çok daha erişilebilir olacak olan yenilikçi Web 3.0 uygulamaları geliştirebilecek.

Ledger Stax, 2023’ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak ancak bugünden itibaren Ledger.com/tr‘den ön sipariş verilebiliyor. Her Ledger Stax kutusunda bir Infinity Pass bulunuyor. Müşteriler, bu Pass ile ücretsiz bir NFT’ye sahip olabilecek ve gelecekte sunulacak özel avantajlardan faydalanabilecekler.

Ürün detayları

  • Boyutlar: 85mm x 54mm x 6mm (kredi kartı uzunluğu ve genişliğinde)
  • Güvenlik: Ledger EAL 5+ sertifikalı Secure Element çipi
  • Ekran türü: E Ink (16 gri tonu), her zaman açık kalan kişiselleştirilebilir kilit ekranı, kapasitif dokunmatik
  • Ekran çözünürlüğü: 672 x 400 piksel
  • Ağırlık: 45g
  • Bağlantı: C Tipi USB, Bluetooth® 5.2
  • Kolay istifleme için özgün mıknatıs dizisi
  • Qi kablosuz şarj teknolojisi

Son zamanlarda en çok rağbet gören Ledger Nano S Plus‘ın incelemesini de yapmış ve Uzmancoin Youtube Kanalı‘nda yayınlamıştık.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl