Dan Morehead: Kripto para piyasası 4 trilyon dolara çıkabilir

1 milyar dolarlık kripto serbest yatırım fonu Pantera Capital'in CEO'su Dan Morehead, kripto para piyasasının 4 trilyon dolara çıkabileceğini, 40 trilyon doların bile mümkün olduğunu söyledi.

1 milyar dolarlık kripto serbest yatırım fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bloomberg ile gerçekleştirdiği bir röportajda Bitcoin‘in 12 ay içinde yeni zirvelere ulaşacağını tahmin ettiğini söyledi.

Morehead, “Dijital token’lar çoğalmaya ve daha geniş bir kullanım elde etmeye devam ettikçe 400 milyar dolarlık kripto para piyasası 4 trilyon dolara çıkabilir ve 40 trilyon dolar bile kesinlikle mümkün.” dedi ve “Bu 10 yıllık bir tahmin, bir gecede olmayacak.” diye ekledi.

Morehead, ayrıca token’lara kurumsal yatırımcılarının ilgisinin arttığını ilk günlerde kriptonun ‘iğrenç’ olarak kabul edildiğini ifade etti. Ve bugün, serbest yatırım fonunun sınırlı sorumlu ortaklarının yalnızca yüzde 10’unu kurumların oluşturduğunu ancak önümüzdeki 18 ay içinde değişme olasılığı bulunduğunu belirtti.

Morehead, geçen yılkı kripto vadeli işlem sözleşmelerinin yanı sıra Wall Street’in kripto ticaretinde daha fazla yer alma konusunda ilgisinin arttığına da dikkat çekti.

→ WALL STREET ANALİSTİ TOM LEE’NİN ŞİRKETİ FUNDSTRAT BU 7 DİJİTAL PARAYI ÖNERİYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl