Varlık yönetim şirketi SkyBridge’den Kraken borsasına yatırım

Donald Trump döneminde Beyaz Saray iletişim direktörü olan Anthony Scaramucci tarafından kurulan varlık yönetim şirketi SkyBridge Capital, özel fon müşterilerine kripto para borsası Kraken'den hisse alım şansı tanıyacağını duyurdu. Bu gelişme yatırımcılara bir e-posta ile bildirilirken, şirketin "Bugüne kadar yaptığımız en büyük özel piyasa yatırımlardan biri..." yorumunu yapması da dikkat çekti.

scaramucci

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen SkyBridge Capital varlık yönetim şirketi, özel bir yatırımla ABD’li kripto para borsası Kraken’den hisse satın aldı.

Yatırımcılarına bir e-posta ile haberi veren SkyBridge, Kraken borsasının bir erken yatırımcısından hisse alındığını belirtirken, bu alım için de “Bugüne kadarki en büyük özel piyasa yatırımlarımızından bir tanesi…” yorumu yapıldı.

CoinDesk‘in haberine göre e-postada, “Bu yatırımımızla Kraken’in şirket değeri açısından önemli bir rakama ulaştığımızı düşünüyoruz” denildi. Haberde ayrıca CoinDesk’in de e-postayı gördüğü belirtilirken, Kraken’in yaklaşık şirket değerinin de bu yatırımla 10,5 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.

En az 250 bin dolarlık alabilecekler

SkyBridge’in özel fon müşterileri eğer şirketin topladığı Kraken hisselerinden satın almak isterlerse en az 250 bin dolarlık fon ile işlem yapmak zorunda kalacaklar. Alım için ayrıca %4’lük ön ödeme, %20’lik teşvik ödemesi ve %8’lik de çıkış ceza ödemesi şartları bulunuyor.

Hem SkyBridge hem de Kraken borsası sözcüleri ise konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmadılar.

Halka arz bekleniyor

Dünya çapında 9 milyondan fazla müşterisi bulunan ve günlük 1.6 milyar dolarlık hacme sahip olan Kraken borsasının, 2022 yılında halka arz edilmesi bekleniyor. Borsanın en büyük rakiplerinden biri olan Coinbase borsası da, bu senenin Nisan ayında halka açılmıştı. Coinbase’in piyasa değerinin 68 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl