Anonim kripto para yatırımcısı, 8 milyon dolarlık varlığını yaktı

Geçtiğimiz günlerde 4.6 milyon dolar değerindeki 2 bin 500 ETH’yi tek seferde yakmasıyla gündeme gelen kripto para yatırımcısı, elindeki varlıkları sıfırlamaya devam etti.

nd4.eth ENS adını kullanan ve kim olduğu bilinmeyen yatırımcı, 3.3 milyon dolar değerindeki GMX ve GNS token’larının yanı sıra birkaç değerli NFT’yi de yakım adresine göndererek yok etti ve son işlemlerle, şimdiye kadar 8 milyon doların üzerinde kripto varlığı yakmış oldu.

Sahip olduğu değerli NFT’leri de yaktı

Yakım adresine gönderilen değerli NFT’ler arasında Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan iki parça, Mutant Ape Yacht Club koleksiyonundan üç parça ve Crypto Punk koleksiyonundan ise bir parça yer alıyor. Bu NFT’lerin toplam değerleri, 200 bin doları aşıyor.

İşlemlerin arkasındaki gizem ise hala korunuyor. Yatırımcının varlıklarını neden yaktığı bilinmiyor.

Ethereum’da yakılmak, yani dolaşımdan kaldırılmak istenen bir token “0xdead…” ile başlayan adreslere gönderiliyor. Bu adreslere kimsenin erişimi bulunmuyor. Dolayısıyla gönderilen token’ın geri alınması da mümkün olmuyor. Söz konusu adreslerden birine şimdiye kadar 4 milyar doların üzerinde varlık gönderildi. Rakam, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl