Kripto para fonlarına 14 haftanın en büyük girişi: CoinShares raporu

bitcoin-btc

Kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in yeni raporuna göre, kripto para fonları 11 Kasım’da sona eren yedi günde 42 milyon dolar tutarında net girişle 14 haftanın en büyük girişini gördü.

Artan yatırım girişleri, Sam Bankman-Fried’in çöken FTX imparatorluğu sebebiyle tetiklenen kripto para piyasasındaki keskin düşüşle aynı zamana denk geldi.

Son bir haftada yüzde 20 düşüş

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, son yedi günde yüzde 20’nin üzerinde düşüş yaşadı ve haftanın ilk günü yaklaşık 16 bin 400 dolardan işlem gördü.

“Düşüşler fırsat olarak görüldü”

CoinShares’e göre, piyasadaki son düşüş eğilimine rağmen, fon girişleri yatırımcıların “bu fiyat zayıflığını bir fırsat olarak gördüklerini” ve “güvenilir üçüncü taraflar ile doğası gereği güvensiz bir sistem arasında ayrım yaptıklarını” gösteriyor olabilir.

Kripto para fonlarına haftalık fon akışları

29 milyon dolarlık girişle ABD birinci

Başta ABD, Brezilya ve Kanada olmak üzere tüm bölgelerde sırasıyla 29 milyon dolar, 8 milyon dolar ve 4.3 milyon dolarlık girişler görüldü. İsviçre, yılbaşından bugüne kadar en fazla girişin yaşandığı ülke olmasına rağmen, toplamda 4.6 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar kaydederek bir anomali oluşturdu.

Short Bitcoin ürünlerinde 12.6 milyon dolarlık giriş

Birincil odak noktası, toplam 19 milyon girişle Bitcoin oldu. Bu miktar, ağustos ayının başından bu yana en büyük giriş olarak kayda geçti. Bununla birlikte, ‘Short Bitcoin’ yatırım ürünleri de toplam 12.6 milyon dolar tutarında giriş gördü.

Ethereum fonlarına 2.5 milyon dolarlık giriş

Ethereum ikinci haftasında toplam 2.5 milyon dolar tutarında küçük girişler kaydetti. Altcoin’lerde çok az faaliyet görülürken, birden fazla kripto paranın yer aldığı fonlara ise Haziran 2022’den bu yana en büyük giriş yaşandı ve toplam 8.4 milyon dolar olarak yatırım yapıldı. Bu durum, yatırımcıların çoklu varlık fonlarını nispeten güvenli bir liman olarak gördüğünü gösteriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl