Kripto para fonlarından rekor düzeyde çıkış: 2023 girişlerini sildi

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, geçtiğimiz haftanın raporunu yayımladı. Buna göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde üst üste 5. haftada da çıkış yaşandı. Geçen hafta, toplam 255 milyon dolarlık çıkış ile rekor kırıldı. Rakam, fonların yönetimi altındaki varlıkların yüzde 1'ine denk geliyor.

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares’in son raporuna göre, kripto para fonlarından çıkışlar, geçen hafta toplamda 255 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Fonların yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri, hafta boyunca yüzde 10 düşerek 2023 yılı başında görülen seviyelere geri çekildi. Çıkışlar, aynı zamanda bu yıl görülen tüm girişleri de silmiş oldu.

Bitcoin fonlarından 244 milyon dolar çıktı

Bitcoin, geçen hafta toplam 244 milyon dolar çıkış görerek birincil odak noktası oldu. Short Bitcoin ürünlerinde ise toplam 1.2 milyon dolar tutarında çıkış gördü.

Bölgesel olarak hem Kuzey Amerika hem de Avrupa’da olumsuz hava yaygındı, ancak ABD, çoğunlukla Long Bitcoin’e olan 11 milyon dolarlık girişle öne çıktı.

Kripto para fonlarına haftalık fon akışları

Short Bitcoin ürünlerine ilgi yüksek

Bir numaralı kripto para Bitcoin, geçen hafta toplam 244 milyon dolar çıkış görerek en önemli odak noktası oldu. Short Bitcoin ürünleri de toplam 1.2 milyon dolar tutarında çıkış gördü. Bununla beraber, 49 milyon dolar ile yılın başından bu yana en çok yatırım yapılan ürün olarak kayıtlara geçti.

Ether’den de çıkışlar oldu

İki numaralı kripto para Ether de geçen hafta toplam 11 milyon dolar tutarında çıkış görürken yılbaşından bugüne akışlar, 3 milyon dolar gibi oldukça küçük bir oranda da olsa negatife döndü.

Öte yandan altcoin’lerde, Solana 400 bin dolar ve XRP 300 bin dolar gibi küçük çaplı para girişlerine tanık oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl