Kripto para fonlarında 9 milyon dolarlık çıkış

Kripto para fonlarında geçtiğimiz hafta küçük çıkışlar görüldü ve piyasa hacimlerinin düşük kaldığı izlendi. İşlem hacmi bu yıl ikinci en düşük seviyeye inerken, dijital varlık yatırım ürünlerinde toplam 9 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Dijital varlık yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in haftalık raporuna göre, işlem hacmi yıllık ortalamanın yüzde 55 altında kalarak bu yılın ikinci en düşük seviyesi olan 1 milyar dolara düştü. Ayrıca kripto fonlarından 19 Ağustos’a kadar olan yedi gün içinde toplam 9 milyon dolarlık küçük çıkışlar görüldü.

Hafif olumsuz piyasa duyarlılığının yoğunlaştığı Bitcoin, üst üste üçüncü haftada toplam 15 milyon ABD dolar tutarında çıkış gördü. Short pozisyonlarda ise 200 bin dolarlık küçük girişler görüldü.

Kripto para fonlarına haftalık fon akışları

Ethereum Merge etkisi kendini gösterdi

Ethereum ise, piyasa duyarlılığında bir dönüş yaşayarak toplam 3 milyon dolarlık girişle dikkatleri üzerine çekti. Haziran ayının ortasında, Ethereum tabanlı yatırım ürünlerinde yıl başından itibaren toplam 459 milyon dolar tutarında çıkış görülmüştü. O zamandan beri, Merge tarihinin de netlik kazanmasıyla Ethereum 9 haftada toplam 162 milyon dolarlık bir giriş gördü.

Diğer altcoin’lerde durum

Diğer altcoin’lerde karışık bir hareket izlendi. Cardano ve Binance Coin 500 bin dolarlık giriş görürken Solana ikinci haftada toplam 1,4 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

Blockchain odaklı hisse senetleri, geçen hafta toplam 1,6 milyon dolar çıkışlarla olumsuz duyarlılık gösterdi.

Bölgesel olarak bakıldığında çıkışlar toplam 10 milyon dolarla ABD’de yoğunlaştı. Almanya’da 2,4 milyon dolar ve İsveç’te 2,1 milyon dolar küçük çıkışlar yaşandı. Brezilya’da 2,5 milyon dolar ve İsviçre’de 1,9 milyon dolarlık girişler görüldü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl