Fon yöneticisi Scaramucci: Kripto, hisse senetlerinden ayrışacak

Küresel yatırım şirketi Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci; Bitcoin, Solana ve Avalanche gibi kripto paralar ve hisse senetlerinin önemli bir itici güç sayesinde kaçınılmaz olarak hisse senetlerinden ayrışacağını söyledi.

scaramucci

Hedge fonu Skybridge Capital kurucusu ve eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, Fed’in faiz oranlarını yükseltmeyi muhtemelen tamamladığını ve bu ay 75 baz puanlık bir artış daha olsa bile piyasaların yükselebileceğine inandığını söyledi.

Hedge fonu yöneticisi, kripto paralarla Nasdaq gibi borsalar arasında şimdilik bir korelasyon bulunduğunu ifade etti. Bununla birlikte Scaramucci, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) düzenleyici alandaki açıklamalarının bir katalizör görevi görebileceğine ve kripto paranın kendi başına hareket etmeye başlamasına neden olabileceğine inandığını belirtti.

“Bitcoin, Avalanche ve Solana gibi varlıkların hareketleri şaşırtmıyor”

Fon yöneticisi, “SEC, CFTC ve meclis üyeleri kripto ile ilgili düzenlemelerde daha fazla netlik yaratmak için harekete geçene kadar kripto paralar Nasdaq borsası ve riskli varlıklarla bağlantılı gibi görünüyor” dedi. Ünlü yatırımcı ayrıca, geçen ay genel piyasanın yüzde 10’a yakın, Bitcoin’in ise yaklaşık yüzde 3.7 düştüğünün altını çizerek ‘geçen ayın biraz daha iyi olduğunu’ vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Borsada “terse dönüş” bekleyen milyarder isimden 6 haneli Bitcoin tahmini

“Önünde sonunda ayrışacak”

Scaramucci, önünde sonunda bir ayrışma olacağını tahmin ettiğini söylerken “Bitcoin, Avalanche ve Solana gibi varlıkların hareketleri benim için şaşırtıcı değil” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl