Dev kripto para şirketi Huobi, Komünist Parti komitesi kurdu

Hong Kong merkezli kripto para borsası Huobi'nin ana şirketi Huobi Group, Çin Komünist Partisi'yle çalışmak için Pekin merkezli bir komite kurdu.

Kripto para odaklı Huobi Group, alt kuruluş olarak Pekin merkezli bir Komünist parti komitesi kurdu.

Aynı isimle dünyanın işlem hacmi bakımından 3. kripto para borsasına da sahip olan Hong Kong merkezli şirket, 16 Kasım’da kendi websitesinde yaptığı bir duyuruda, “Komünist Parti’nin prensip ve politikalarını özel şirketlere uygulamak gerekiyordu” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu hamle, Çin’de kripto ve Blockchain alanında bir ilk olmakla birlikte şirket, iç piyasadaki şirketlerin desteğini almayı da planlıyor.

Huobi’nin kurucusu ve CEO’su Li Lin, 50 kişinin katıldığı komitenin açılışında, bu komiteyi şirketleri için bir dönüm noktası olarak tanımladı.

Çin’in düzenleyici kurumlarının geçtiğimiz sonbaharda kripto para ticaretine karşı sert önlemler alması üzerine iç pazardaki kriptoyla ilgili firmalar, faaliyetlerini daha dostça yaklaşan ülkelere kaydırmıştı. Huobi borsasının merkezi Singapur’da olmasına rağmen hala Çin’de Blockchain danışmanlığı ve araştırma faaliyetlerine devam ediyor.

Yerel kaynaklara göre; Komünist Parti, kamu kurumları için standart olsa da bu tür komitelerin kurulması için firmalara en az üç parti üyesi şartı koyuyor. Ancak son yıllarda, firmaların iktidar partisiyle daha resmi ilişkiler kurması yaygın hale geldi.

Ayrıca Çinli yetkililer, token satışı da dahil olmak üzere çok sayıda kripto para faaliyetini kısıtlarken Blockchain teknolojisinin benimsenmesini aktif bir şekilde destekliyorlar. Gerçekten de Komünist Parti, Ağustos ayında memurlar ve üyeler için yaptığı bir açıklamayla Blockchain okur yazarlığını resmi dairelerde bir norm haline getirdi.

Haber: CoinDesk

→JİHAN WU: BİTCOİN CASH’TE BÖLÜNMELER DEVAM EDEBİLİR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Hakan Ural Yanıtla

    Binance Ülkü Ocakları