Herkes bunu konuşuyor: IMF’ten viral olan kripto para paylaşımı

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) resmi Twitter hesabından paylaşılan ve kripto paralarının ne olduğunun anlatıldığı video, coşkuyla karşılandı.

imf

Pazartesi gününün ilk dakikalarında Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) 1.7 milyonluk resmi Twitter hesabından ilgi çekici bir paylaşım yapıldı.

“Kripto para birimleri nedir?” notunun düşüldüğü paylaşımda yaklaşık iki dakikalık bir video ile kripto para anlatılıyor.

Ayrıca videonun bir bölümünde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) de gösteriliyor.

Video şu sözlerle bitiriliyor:

“…Ve kim bilir, bu paranın evrimindeki bir sonraki adım olabilir.”

IMF’in bu videosu, kripto para meraklıları tarafından hem sürpriz hem de coşkuyla karşılandı. Haberin yazıldığı sırada üzerinden yalnızca iki saat geçmesine rağmen paylaşım, 1000’den fazla retweet ve 1500’den fazla beğeni aldı.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, “IMF şu anda kripto paraları shill’liyor.” yorumunu yaptı.

Blockstream’in teknoloji direktörü Samson Mow ise “IMF’in bu videosunda birçok açıdan yanlışlar var. Videoda, esas olarak ödeme sorunlarına odaklanılıyor ve Bitcoin’in belirli özellikleri tüm kripto paralarla birleştiriliyor. Genel halkı bir IMF coin’e hazırlamak için manipüle ediyorlar gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

IMF’in bir süredir kripto para üzerine çalışmalar yaptığı biliniyor. Kuruluş, zaman zaman büyük merkez bankalarıyla da bir araya gelerek kripto paraları görüşüyor. Geçtiğimiz yıl, IMF ile Dünya Bankası’nın özel bir blok zinciri ve kripto para geliştirdiği yazılmıştı.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl